Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

Podczas majowych turniejowych dni długiego weekendu aura nie rozpieszczała  graczy petanque. Pomimo tego ci odważni już po ósmej rano wylegli na żywieckie boiska, by podczas rozgrzewki sprawdzić swoje szanse na dobry wynik całodziennego grania.

Sobotnie single przyciągnęły 41 osób, a na podium stanęli w kolejności zajętych miejsc: Andrzej Śliż (ŻKB), Mariusz Kasperek (KP Myślenice) oraz Marek Lach (ŻKB).

W niedzielę rozegrano gry podwójne (dublety). Znacznie większa dawka słońca i brak opadów dały więcej radości z grania niż w dniu poprzednim. Na turniej przybyli również zawodnicy z Czech oraz Słowacji i Francji. Najlepszą czwórkę spośród 27 drużyn stanowili w przewadze zawodnicy Żywieckiego Klubu Boules, rozdzieleni jedynie dwójką z Myślenic. Laur zwycięzców wywalczyli: Szymon Kubiesa i Jędrzej Śliż. Srebro przypadło Grzegorzowi Kurowskiemu i Mariuszowi Kasperkowi (KP Myślenice). O trzeci stopień podium walczyły dwie ekipy gospodarzy. Męski skład: Marek Lach i Andrzej Śliż stanął na nim, pozostawiając za sobą kobiecy: Katarzynę i Wiolettę Śliż.

Ogromną radość sprawili nam adepci gry w kule, drużyna Arkadiusz Gawron i Jakub Grzybowski (obaj z Żywca), którzy w swoim debiucie turniejowym zakwalifikowali się do play off  z dorobkiem 3 zwycięstw w fazie eliminacyjnej.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy do nas przybyli.

Mamy nadzieję na miłe spotkanie w kolejnych odsłonach żywieckiego grania.

 

wyniki single

wyniki dublety