Informujemy, iż Zarząd P.F.P. podjął uchwałę o dofinansowaniu udziału reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Mężczyzn, które odbędą się w Göteborgu w dniach 18-21 sierpnia. Taką samą kwotą (4.000,00 zł) zostanie dofinansowana każda z reprezentacji na pozostałe imprezy mistrzowskie (Mistrzostwa Świata Kobiet, Mistrzostwa Europy Juniorów) po ostatecznym potwierdzeniu miejsca i terminu organizacji tych imprez.
Prezes P.F.P. Wioletta Śliż będzie reprezentować Polską Federację Petanque na Kongresie Europejskiej Federacji Petanque (CEP), który odbędzie się 18.08.2011r. w Göteborgu.
Z przykrością informujemy, że w tym roku nie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, z organizacji których wycofał się klub „Bzura” z Łodzi (który nie jest już członkiem federacji). Nie wpłynęły inne oferty na organizację tych mistrzostw (w 3. konkursie).
Do Kalendarza Rozgrywek P.F.P. wpisano nowe turnieje rankingowe w Chojnicach (30-31.07.2011r.), Gdańsku (13-15.08.2011r.) oraz Sopocie (27-28.08.2011r.).