Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

 W sobotę 21 marca, na jedlińskim bulodromie rozegrany został turniej tripletów „Wiosna z Domem Finansowym”. Prezes Domu Finansowego Krzysztof Matuła ufundował pięć nagród niespodzianek, które rozlosowane zostały pomiędzy wszystkimi zgłoszonymi drużynami. Szczęście dopisało tym razem drużynom: 1.Krawczyk J. 2. Gądek S. 3.Jacak K. 4.Mucha D. 5.Piwko S.

O godz. 10.00 przy pięknej wiosennej pogodzie, rozpoczęły się zmagania 20 zgłoszonych drużyn. Rozegranych zostało 7 rund, bardzo ciekawych i zaciętych pojedynków. Po podsumowaniu wyników okazało się że nie było drużyny, która wygrała wszystkie mecze, oraz nie było drużyny która przegrałaby wszystkie pojedynki. Jedną porażkę zanotowała ekipa Marka Maćkowiaka i Oni zostali zwycięzcami całego turnieju. Drugie miejsce 5 zwycięstw zespół Dominika Majdy, trzecie miejsce także 5 zwycięstw drużyna Jerzego Krawczyka. Do udanych należy zaliczyć także występ jedlińskiej drużyny juniorów: Mucha Dawid, Kosmalski Wojciech, Lubowicz Jan, którzy wygrali trzy mecze. Uczestnicy turnieju,pamiętali także o Fanny i po zakończeniu turnieju kilka ekip obdarowało Ją soczystymi pocałunkami. Na jedliński bulodrom zawitały ekipy z: Boguszowa-Gorc, Dzierżoniowa, Lubonia, Nysy, Śremu oraz Wrocławia. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, oraz za stworzenie bardzo miłej i sympatycznej atmosfery podczas trwania turnieju. Uważam( według mojego subiektywnego odczucia) inaugurację wiosenno-letnich turniejów za w pełni udaną.

Pozdrawiam i zapraszam na XI Festiwal 2-3 maja 2015 r.