Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

Z inicjatywy Łukasza Budzyńskiego nauczyciela wychowania fizycznego gimnazjum w Luboniu, 10 marca w urzędzie miasta w podpoznańskim Luboniu odbyło się robocze spotkanie mające na celu omówienie kwestii związanych z budową w tej miejscowości boisk do gry w petanque.

Plany budowy boisk wraz z infrastrukturą są bardzo ambitne, przychylność i zaangażowanie władz lokalnych w osobie wice-burmistrza Rafała Marka pozwalają wierzyć, że plany budowy boisk wdrożone zostaną w życie w najbliższych tygodniach.

 - 20090310_lubon1.jpg
Na tym placu mają powstać boiska do gry w petanque

 - 20090310_lubon2.jpg
Jak widać plac  na którym mają powstać boiska do petanque w dużym stopniu jest już uzbrojony w infrastrukturę dla dzieci

Lokalne władze przychylnie spoglądają również na rozwój soft petanque, w kwietniu w Luboniu zostanie otwarta nowoczesna hala widowiskowo sportowa, na której w kolejnym sezonie zimowym zorganizowane zostaną zawody(największe w Polsce) o Puchar Burmistrza Lubonia.  

 - 20090310_lubon3.jpg
Roma Suchowiak z zainteresowaniem przeglądała zdjęcia bulodromów na jakich grywa się w Polsce

Nie wykluczone również że w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego powstanie autonomiczna sekcja petanque – taka deklaracja padła z ust Łukasza Budzyńskiego.

Już dzisiaj Roma Suchowiak (podinspektor wydziału zdrowia, oświaty i kultury) zaprasza na planowane w najbliższym czasie zawody, jakie zostaną zorganizowane w Luboniu. Szczegóły planowanych zawodów zapewne znajdą się również na naszej stronie internetowej.