Z inicjatywy Łukasza Budzyńskiego nauczyciela wychowania fizycznego gimnazjum w Luboniu, 10 marca w urzędzie miasta w podpoznańskim Luboniu odbyło się robocze spotkanie mające na celu omówienie kwestii związanych z budową w tej miejscowości boisk do gry w petanque.
Plany budowy boisk wraz z infrastrukturą są bardzo ambitne, przychylność i zaangażowanie władz lokalnych w osobie wice-burmistrza Rafała Marka pozwalają wierzyć, że plany budowy boisk wdrożone zostaną w życie w najbliższych tygodniach.

Na tym placu mają powstać boiska do gry w petanque

Jak widać plac na którym mają powstać boiska do petanque w dużym stopniu jest już uzbrojony w infrastrukturę dla dzieci
Lokalne władze przychylnie spoglądają również na rozwój soft petanque, w kwietniu w Luboniu zostanie otwarta nowoczesna hala widowiskowo sportowa, na której w kolejnym sezonie zimowym zorganizowane zostaną zawody(największe w Polsce) o Puchar Burmistrza Lubonia.

Roma Suchowiak z zainteresowaniem przeglądała zdjęcia bulodromów na jakich grywa się w Polsce
Nie wykluczone również że w Lubońskim Klubie Tenisa Stołowego powstanie autonomiczna sekcja petanque – taka deklaracja padła z ust Łukasza Budzyńskiego.
Już dzisiaj Roma Suchowiak (podinspektor wydziału zdrowia, oświaty i kultury) zaprasza na planowane w najbliższym czasie zawody, jakie zostaną zorganizowane w Luboniu. Szczegóły planowanych zawodów zapewne znajdą się również na naszej stronie internetowej.