Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 W dniu 26.10. 2014 r. na nowo powstałych bulodromach przy ul. Sportowej w Górze rozegrano III turniej petanque o puchar Burmistrza Góry. Uroczystego otwarcia obiektu dokonała burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.W imprezie wzięło udział 30 dwuosobowych dwuosobowych drużyn reprezentujących czołowe kluby naszego kraju zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. W zawodach uczestniczyli gracze z Wrocławia, Poznania, Leszna, Śremu, Lubonia, Gostynia, Żar, Góry Sląskiej a także 2 zawodnicy z Francji. Po trwającym blisko 7 godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna o nazwie „Złota Bretania”, w której grali zawodnik Klubu Petanque Leszczynko Jean Cloude Salou oraz zawodnik ze Śremu Leszek Złotowski. 

II miejsce na podium wywalczyła drużyna z Wrocławia o nazwie”JUST” reprezentowana przez Stanisława Jankowskiego i Georgesa Burtina. III miejsce zdobyła drużyna z Klubu Petanque Leszczynko „A To My”, w której grali Krystian Maćkowiak i Romuald Ratajczak.  Bardzo dobrze spisały się pozostałe drużyny z leszczyńskiego klubu.”Jankesi” (Andrzej Jankowski, Maciej Kiepsch) zajęli 4 miejsce”, Rafiki” (Kingaa Cieślawska, Rafał Grzelczak) uplasowali się na 5 miejscu a Szadoki (Krystyna Żyska, Ryszard Żyski) 7 miejscu.

Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Turniej przebiegał w sportowej rywalizacji, zgromadził wielu kibiców gry w bule z Góry oraz okolicznych gmin. Burmistrz Góry doceniając duże zainteresowanie turniejem oraz dobrą, sprawną
organizację zawodów zapowiedziała potrzebę kontynuacji imprezy w przeszłym roku. 

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta i Gminy w Górze oraz Klub Petanque Leszczynko.

Lista startowa.

Wyniki.