Po rozegraniu w dniu 19.03.br turnieju tripletów następnego dnia w hali Ośrodka rekreacji konnej,,Kalumet” odbyło się VI Ogólnopolskie Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego.
W turnieju wystąpiło 41 dwuosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Nysy,Katowic, Gorzowa Wlkp, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Lubonia, Gostynia, Góry Śląskiej, Kamionki. Na starcie stanęło także 8 dubletów z klubu Petanque Leszczynko. Zawody rozgrywano na technicznie trudnym terenie co wymagało od graczy dobrej taktyki i techniki gry.
Po trwających ponad siedem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli aktualni Mistrzowie Polski w dubletach Marek Broniecki, Konrad Broniecki.
Drugie miejsce zajęli triumfatorzy wielu turniejów w kraju -Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski ze Śremskiego Klubu Petanque, a na trzecim uplasował się młody dublet warszawsko-dzierżoniowski Dawid Fabisiak, Michał Zaniewski. Najlepsza drużyna z Leszna (Henryk Łuczak, Piotr Szpurek) zajęła bardzo dobre 7 miejsce.Pozostałe drużyny gospodarzy turnieju zajęły miejsca w połowie stawki. Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali Wicestarosta Leszczyński Robert Kasperczak, Sekretarz Starostwa Krystian Maćkowiak oraz przedstawiciele Zarządu Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak i Roch Waszak.
Dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymał najlepszy dublet żeński – zawodniczki gospodarzy turnieju: Krystyna Żyska, Iwona Kiepsch oraz zawodnicy z najdalej odległej miejscowości od miejsca zawodów- Łukasz Onoszko z Białegostoku i Roman Kempa z Gdańska. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie licznych nagród, ufundowanych przez sponsorów, wśród wszystkich zawodników mistrzostw.
Sędzią głównym zawodów był Maciej Kiepsch, sędzią pomocniczym Krystian Maćkowiak, a biuro zawodów obsługiwało małżeństwo Natalia i Wiesław Tabaka. Impreza przebiegała sprawnie, w sportowej atmosferze, obserwowało ja wielu miłośników gry w bule. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko. Tradycyjnie wielką pomoc w organizacji zawodów udzielił właściciel Ośrodka rekreacji,,Kalumet” oraz kompleksu wypoczynkowego,,Sadyba” Paweł John.