Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

 W sobotni poranek 29 listopada 2014 r. o godz. 10.00, 48 zawodników: ( z Boguszowa-Gorc,  Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Wrocławia i Jedliny-Zdroju) rozpoczęło rywalizację w 2 rundzie Grand Prix. Pojedynki grupowe były niezwykle zacięte, tylko zespoły Piwko S. i Orpel K. wygrały trzy gry eliminacyjne, należy nadmienić  że w drużynie Kamila grali jedlińscy juniorzy Dawid Mucha i Jan Lubowicz, rocznik 2003. Po grach grupowych, nadchodzi czas prawdziwej selekcji play-off, w tych pojedynkach wygrywają ekipy Kowalski R., Lipczyński T., Świetlik K. i Siara J. Z tej czwórki po rozegraniu półfinałów, w finale zameldowały się drużyny  Siara J. i Lipczyński T. Finał to spotkanie wielce utytuowanych  i zasłużonych dla polskiej petanki zawodników: Błasiak Katarzyna, Marta Wojtkowska,Tomasz Lipczyński (ekipa gości), Jerzy Siara, Hubert Maciejewski i Daniel Siara (ekipa gospodarzy). Po emocjonującym pojedynku,zwycięzcami zostali zwycięzcy ostatniego rozdania, przy wyniku 12:12,ostatni punkt postawiła ekipa Tomka Lipczyńskiego. Duże brawa dla finalistów za stworzenie niepowtarzalnego widowiska,które mogłoby być ozdobą wszystkich turniejów.  Osobne podziękowania  dla wszystkich uczestników, za stworzenie miłej i sympatycznej atmosfery podczas turnieju składa organizator.

 

Wyniki.