Z inicjatywy firmy INTERmedi@ pod patronatem Burmistrza Śremu w dniach 6/7 grudnia 2008r. rozegrany zostanie turniej Soft Petanque z udziałem 32 dubletów.
Udział w turnieju, który zostanie rozegrany w Śremie w hali przy ul.Staszica wezmą dublety ze Śremu, oraz zdecydowana większość par, które w lutym br. gościły na turnieju soft patanque, który był rozegrany w Toruniu na terenie Fortu IV. Jest wielce prawdopodobne, że udział w turnieju wezmą także dublety z Niemiec.
Dublety uczestniczące w turnieju rozegrają 13 rund bucholtza. Osiem w sobotę, pięć w niedzielę, z limitem czasu 60 minut na rundę. Dla uczestników turnieju zostanie przygotowanych 16 boisk.
Mając na uwadze zmierzch sezonu 2008 taki turniej może okazać się doskonałym przerywnikiem w kontakcie z kulami metalowymi jak również okazją do doskonałej zabawy dla spragnionych wrażeń sportowych. Jak można się bawić soft petanque można zobaczyć na stronie internetowej www.petanquemolle.com
Tak było w Toruniu podczas zdobywania Fortu IV.



