Zarząd P.F.P. z przyjemnością informuje, iż wszyscy uczestnicy szkoleń sędziowskiego oraz trenerskiego, które odbyły się w Żywcu w dniach 19-21.03.2010r., zdali egzaminy wieńczące oba kursy. Indywidualne wyniki dostępne są po zgłoszeniu na adres mailowy wsliz_pfp@wp.pl. W tym celu prosimy, by każda zainteresowana osoba – uczestnik szkolenia i egzaminu – zgłosiła się drogą mailową na wskazany adres.
Wyjaśnień dotyczących poszczególnych prac egzaminacyjnych udziela Prezes P.F.P. Wioletta Śliż (możliwy jest również wgląd w pracę).
Wyniki egzaminów zostały przekazane do F.I.P.J.P., na ręce jej Prezesa pana Claude Azemy, która przyznaje stopnie trenerskie. O ich uzyskaniu, potwierdzonego certyfikatem, zostaną Państwo poinformowani po otrzymaniu z F.I.P.J.P. decyzji w tym zakresie. Stopnie sędziowskie przyzna Zarząd P.F.P. po konsultacjach z nowo powstającym organem P.F.P. – Komisją Sędziowską. Uczestnicy kursu sędziowskiego również otrzymają z F.I.P.J.P. dokument potwierdzający udział w szkoleniu.
Zgodnie z sugestiami F.I.P.J.P., Zarząd P.F.P. podjął decyzję, by przy kwalifikacji uczestników na kolejne szkolenie we Francji zostały wzięte pod uwagę następujące kryteria (kolejność nie ma związku z hierarchią ważności):
- wyniki egzaminu w Żywcu (w przypadku sędziów – teoretycznego i praktycznego, w przypadku trenerów – szczególnie odpowiedź na pytanie nr 8 egzaminu, w części dotyczącej zaangażowania w petanque oraz dziedziny petanque, w której chcieliby pracować),
- ewentualna dotychczasowa współpraca z P.F.P., jak i perspektywa dalszej,
- postawa sędziowska / trenerska,
- osiągnięcia sędziowskie / trenerskie,
- parytet płci,
- dyslokacja kursantów w celu zrównoważenia rozwoju regionalnego petanque w Polsce.
Biorąc pod uwagę powyższe, na szkolenie we Francji, które odbędzie się jesienią br., zostało zakwalifikowanych 10 osób (5 sędziów i 5 trenerów). Ich lista zostanie opublikowana po potwierdzeniu akcesu przez te osoby. Termin szkolenia i wszystkie szczegóły są w fazie opracowywania, zarówno ze stroną francuską, jak i polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki.