Styczeń w polskiej petance upłynął pod znakiem trzech znaczących zawodów. Już na stałe w kalendarz imprez zimowych wpisuje się turniej w soft petanque o Puchar Prezydenta Miasta Żory wzorcowo wręcz organizowany przez Żorską Ligę Petanque. Pierwsze miejsce w drugiej edycji tych zawodów zajęła dwójka zawodników Żywieckiego Klubu Boules Krystian Tyrlik, Marcin Sternicki, którzy pokazali, że także silni są na parkiecie. Na drugim miejscu uplasowali się Dawid Balinka, Sebastian Domanus (Myślenicki KP), a na trzecim Dariusz Przybylski (KSP Oława) i Michał Wolak (Buler Śrem). Wystartował także pilotażowy ranking dedykowany rywalizacji w soft petanque.
Jedlina Zdrój wznowiła cykl turniejów Grand Prix rozgrywanych w hali. W pierwszych zawodach triumfowali gospodarze, na czele z nową panią prezes klubu z Jedliny-Zdrój Beatą Urbaniak, która grała z Kazimierzem Urbaniakiem i Danielem Siarą. Drugie miejsce dla zawodników Sokoła Wrocław Kingi Cieślawskiej, Rafała Grzelczaka i Tomasza Lipczyńskiego, a trzecie dla mieszanego zespołu: Paweł Pieprzyk (Sokół Wrocław), Jerzy Szwałek (UPKS Bula Kalonka), Błażej Twardowski (Myślenicki KP).

Stefan Bartkowiak po raz piąty zaprosił na niepowtarzalne na całym świecie zawody w Kopalni Soli w Kłodawie. Pod solnym sklepieniem rywalizowało 46 dubletów. Wygrali Adam Jacak (Dęby Wałbrzych), Dawid Matuszewski (SKF Sudety Boguszów-Gorce) przed Maciejem Kiepschem, Grzegorzem Kurowskim (obaj Myślenicki KP) oraz Pawłem Pieprzykiem, Tomaszem Lipczyńskim (obaj Sokół Wrocław). Rywalizacja nie umknęła uwadze mediom, a reklamę naszej dyscyplinie sportowej zrobił m.in. Teleexpress. Jest również relacja w TVP Poznań.


