Przez dwa ostatnie dni, na bulodromach Klubu Petanque Leszczynko zlokalizowanych przy ulicy Holenderskiej w Lesznie studenci Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie z Instytutu Wychowania Fizycznego oraz Instytutu Turystyki zapoznawali się z zasadami gry w petankę. Z zawiłościami tej gry studentów zapoznawał prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak oraz instruktor z tego klubu Francuz Jean Cloude Salou. W dwudniowych zajęciach uczestniczyło ponad 60 studentów.
W drugim dniu szkolenia przeprowadzono wśród żaków turniej tripletów, w którym uczestniczyło 10 trzyosobowych drużyn. Zwycięzcą okazał się zespół I roku Instytutu Turystyki o nazwie Bezimienni (Kuba Mojs, Marcin Wojciechowski, Dominik Palacz), który w finale pokonał kolegów z roku zespół Dopalaczy (Karolina Hałusek, Jakub Wierucki, Wojciech Walkowski 13:8. Trzecie miejsce zajął zespół Agil w składzie Agnieszka Peryt, Agnieszka Walkowiak, Kamil Świątkowski.
Przeprowadzone zajęcia wykazały dość duże zainteresowanie petanque wśród studentów leszczyńskiej uczelni. Część z nich wyraziła chęć uczestniczenia w dalszych zajęciach.
Romuald Ratajczak