Wkrótce w Śremie rozpocznie się już piąty sezon Śremskiej Ligi Petanque – dodajmy, że jest to pierwsza taka liga, która powstała w Polsce.
Zarząd Śremskiego Klubu Petanque ma przyjemność zaprosić do udziału w Lidze wszystkich, którzy już mają za sobą pierwsze kroki, jak i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w grze w kule. Dla początkujących nieodpłatnie udostępnimy kule amatorskie!
W ubiegłym roku w rozgrywkach brały udział 24 drużyny – ponad 100 osób – podzielone na dwie ligi. Grano systemem każdy z każdym, mecze rozgrywano raz w tygodniu, z przerwą wakacyjną. Na mecz składało się 5 pojedynków: triplety, dublety i trzy mecze singlistów.
Drużyny (od 3 do 5 osób) mogą reprezentować instytucje, firmy, organizacje lub też po prostu składać się z przyjaciół. Na zakończenie sezonu zawodnicy trzech najlepszych drużyn z każdej ligi otrzymują puchary, za czwarte miejsce medale, zaś wszyscy uczestnicy rozgrywek specjalnie przygotowane dyplomy.

Dodatkowych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje do 3 kwietnia 2011r. prezes Śremskiego Klubu Petanque Grzegorz Pawlak tel. 602 551 779, e-mail: skp@boule.srem.com.pl
Serdecznie zachęcamy do udziału w rozgrywkach!
Zarząd ŚKP