Data publikacji:
2014-10-13
W dniu 10.10.2014 na bulodromie,,Linum” w Lesznie rozegrano turniej w petanque Uniwersytetów III Wieku, w którym uczestniczyli zawodnicy z Góry Śląskiej oraz Leszna. Po trwającym blisko cztery godziny turnieju w ogólnej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Uniwersytetu III Wieku z Góry Śląskiej pokonując przyjaciół z Leszna w stosunku 8:6.
W rywalizacji dubletów zwyciężyła drużyna z Góry, w której grali Daniela Tycka i Jan Cichocki. Drugie miejsce zajęła drużyna z Leszna, reprezentowana przez Ewę Włodarską oraz Iwonę Radel. Trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Góry w składzie Romualda Chochowska, Roman Dawidowicz.
W turnieju tripletów zwyciężyła drużyna Uniwersytetu III Wieku z Leszna reprezentowana przez Marie Skórzewską, Alicję Borowicz oraz Iwonę Radel. W bezpośrednim, bardzo emocjonującym pojedynku drużyna z Leszna pokonała ekipę z Góry, w której grali: Krystyna Pawlikowska, Romualda Chochowska oraz Władysław Młyński.
Zawodnicy byli dopingowani przez swoich kolegów z poszczególnych uniwersytetów jak również miejscowych miłośników gry w bule.
Turniej zorganizowała sekcja petanki przy UTW w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.