Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

II Turniej dubletów o Puchar Śremu przeszedł do historii. Całodniowe zmagania 62 dubletów zwieńczone zostały bratobójczym finałem, w którym spotkały się dwie łódzkie pary: Homa czyli Honorata Brudnicka i Marcin Rutkowski i Pamparampam, drugi łódzki duet składający się z Artura Pacześniaka i Przemka Rosiaka.

W finale „szału nie było”, jak zapewne skwitowaliby mecz pewni sympatyczni bulerzy z Gorzowa Wkp., gdyby go widzieli, ale oni byli w tym czasie na ME w Holandii. Natomiast było wielu innych, z wielu znaczących ośrodków gry w boule, którzy byli świadkami wielu interesujących pojedynków. Komplet wyników gier finałowych i kolejność po rundzie eliminacyjnejjuż niebawem zamieści na stronie kolega Darek, prezes naszego klubu, a ja chciałbym skorzystać z okazji, że byłem jednym z organizatorów tego niecodziennego w Śremie wydarzenia i podzielić się kilkoma refleksjami.


Do Śremu zawitali zawodnicy ŻKB Żywiec (Katarzyna Śliż, Łukasz Kudła)


Fragment turnieju

Po pierwsze, po raz pierwszy gościliśmy w Śremie tak liczną grupę zawodników i zawodniczek praktycznie z całego kraju. Miło nam było gościć w naszych skromnych progach tak wielu graczy z większych i mniejszych ośrodków tej sympatycznej gry. Nie będę ukrywał, że cieszę się, że w tym, tak znamienitym gronie, znalazło się ponad dwadzieścia śremskich dubletów, które dzielnie stawiały czoła najlepszym.

Przyznam, że przeglądając przed turniejem listę startową nie liczyłem, że w czołowej czwórce znajdzie się dublet ze Śremu. A jednak! Brawa dla Stefana i Janusza, którzy poczynali sobie całkiem, całkiem.


Najlesza para ze Śremu – Bartkowiak Team(Stefan Bartkowiak, Janusz Stępniak)

Szkoda, że los (czytaj komputer), kojarzył w fazie play off śremskie pary ze sobą, może byłoby jeszcze lepiej? Ale brawa należą się przede wszystkim zwycięzcom, sympatycznym graczom z Łodzi, dowodzonym przez „el komendanto” Jarka Cybulaka, a także pozostałym finalistom, tym którzy weszli do fazy pucharowej, ale również pozostałym graczom, którym nie udało się awansować z rozgrywek eliminacyjnych.

Wielkie dzięki wszystkim za przyjazd i pokaz świetnej gry, za miłą, serdeczną wręcz atmosferę i zrozumienie dla niedogodności, jakie być może były w trakcie imprezy, ale – jak sami widzieliście, jeszcze jesteśmy na początku dalekiej drogi do stworzenia solidnej bazy śremskiej petanki.

Po drugie, chciałbym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy nam pomogli w przygotowaniu tej dużej imprezy. Bez ich pomocy i wsparcia byłoby to niemożliwe. Na pewno nie jestem w stanie wymienić wszystkich, ale pozwolę sobie wymienić tu naszego burmistrza, pana Adama Lewandowskiego, który ufundował nam trofea (myślę, że ciekawe), dyplomy i nagrody.

Podziękowania należą się naszym sponsorom, panu prezesowi Andrzejowi Dziaskowi – firma Dek&Mont, za wspaniałe nagrody, był to główny sponsor turnieju, pozostałym fundatorom nagród, firmom OSZ A. Kaczmarek, Bin-Com, Dom Kredytowy, Poznańskim Zakładom Sprzętu Ortopedycznego, a firmie Agro-Handel także za wspaniałe wyroby wędliniarskie. Podziekowania dla Bogusława Klaczyka i jego piekarni Boguś z Nochowa za rewelacyjne wypieki: dwa duże bochny chleba, drożdżówki i placek, koledze Andrzejowi Sztylerowi z redakcji i jego żonie Teresie za cudowny smalec.


Najmłodsi uczestnicy turnieju J&M(Jedrzej Bartkowiak, Michał Małaszczuk) wraz z Andrzejem Kaczmarkiem sponsorem nagrody dla tej pary.


Zwycięzka para HOMA (Honorata Brudnicka i Marcin Rutkowski)


Najlepsze dublety zawodów o Puchar Śremu w otoczeniu sponsorów oraz organizatorów turnieju

Osobne podziękowania dla Grzesia i jego ekipy z niezastąpionej Krówki Małej za nieocenioną pomoc przy organizacji całej imprezy, dla kolegi Prezesa, który prowadził zawody i „mieszał w komputerze”, dla sędziego zawodów pana Jerzego Krawczyka, dla „królów” Huberta i Marka Maćkowiaków, dla Szymona Wojciechowskiego za pomoc w sprzęcie, dla koleżanek i kolegów z redakcji.

Po trzecie! Zapraszam wszystkich za rok, na trzecią edycję Turnieju Dubletów w Boule o Puchar Śremu. Postaramy się, by było wszystko zostało zorganizowane jeszcze ciekawiej i lepiej, no i nie liczcie, że na boiskach będzie łatwiej. Już my się o to postaramy:)