Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 W dniu 7 maja przy pięknej słonecznej pogodzie i przy wtórze Radia RAM, w Parku Południowym we Wrocławiu zostały rozegrane zawody w dyscyplinie zwanej petanque (gra w kule) o Puchar Polski drużyn trzyosobowych. Już od godziny 9:00 rywalizowało ze sobą 42 triplety, które po blisko 10 godzinach gry wyłoniło zdobywców Pucharu Polski, którego fundatorem jest Zarząd Polskiej Federacji Petanque.

W meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się drużyny: Pacześniak Team, która grała w składzie: Pacześniak Artur z Łodzi, Łukasz Kudła z Bytomia Odrzańskiego i Marek Munikowski z Wrocławia oraz drużyna Bartkowiak Team ze Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque w składzie Stefan Bartkowiak, Mateusz Bartkowiak i Janusz Stępniak. Mecz wygrała w stosunku 13:08 drużyna Pacześniak Team zdobywając tym samym Puchar Polski tripletów na rok 2011.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Kaczmarek Team, która w meczu o trzecie miejsce pokonała trzykrotnych zdobywców Pucharu Polski i pięciokrotnych Mistrzów Polski drużynę Śliż A, z Żywca, która w tym turnieju grała w składzie: Andrzej Śliż, Szymon Kubiesa i Marek Lach.

Tuż po zakończeniu części eliminacyjnej Pucharu Polski, rozpoczął się turniej w petanque w ramach 19 edycji Otwartych Mistrzostw Wrocławia w których to zawodach oprócz drużyn które odpadły z Pucharu Polski, mogły zagrać wszyscy chętni mieszkańcy Wrocławia, którzy zachęcani od rana przez Radio RAM, zjawili się w tym dniu w Parku Południowym i wyrazili ochotę zmierzenia się w rywalizacji z zawodnikami uprawiającymi tą dyscyplinę sportową wyczynowo.

Zawody OMW rozpoczęły się o godz. 14:30, a o godz. 19:30 została wyłoniona drużyna która w tym roku została Mistrzem Wrocławia w petanque drużyn trzyosobowych.

W finale OMW zmierzyli się Mistrzowie Polski Juniorów w składzie Paweł Pieprzyk i Dawid Wojciechowski ze Śremu oraz Maciej Hańczuk z Gorzowa którzy zagrali przeciwko druzynie w składzie Piotr Koland i Magdalena Marczak z Bytomia Odrzańskiego wzmocnieni przez Marka Bonieckiego z Liskowa. Mecz wygrali Mistrzowie Polski Juniorów wynikiem 13:08. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Śremu w składzie Maciej Maćkowiak, Tadeusz Tomczak i Krzysztof Borowiak jr.

Organizatorem całości zawodów był Klub Sportowy Petanka Wrocław na czele z Prezesem Klubu Józefem Parchanowiczem. Kierownikiem zawodów był Piotr Matczuk vice prezes KS Petanka, kierownikiem biura zawodów był kol. Jarosław Nowak a sędzią głównym kol. Zdzisław Kmieciak.

O godzinie 19:40 odbyło się uroczyste zakończenie zarówno Pucharu Polski jak i OMW na którym zwycięzcom wręczono puchary, medale i dyplomy.

pobierz wyniki: Pucharu Polski TripletówOtwartych Mistrzostw Wrocławia