Świętując 600-lecie współpracy turecko-polskiej, za zaleceniem Tureckiego Ministerstwa Sportu do nawiązania przyjacielskiej wymiany dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu, Turecka Federacja Petanque zaprasza młodych zawodników wraz z opiekunami na siedem dni do Ankary.
Maksymalna ilość zawodników (juniorzy i młodzieżowcy) to 4 dziewczęta z opiekunem – trenerem oraz 4 chłopców z opiekunem. Mogą to być również mieszane drużyny. Strona turecka pokrywa całe koszty pobytu, czyli zakwaterowanie, wyżywienie i lokalne transfery. Po stronie uczestników leżą koszty dojazdu z i do Polski. Termin wyjazdu i wiek zawodników zależą od decyzji strony polskiej. W programie 3-4 dni wspólnego treningu z reprezentacjami Turcji, 1 dzień zawodów oraz wycieczka.
Kierujemy to zaproszenie ku zastanowieniu się do klubów zrzeszonych w PFP oraz w pierwszej kolejności do zawodników posiadających licencję zawodnika PFP. W razie zgłoszenia się większej ilości zawodników niż zaproszona, decydować będą wyższe pozycje zawodników z ostatniej klasyfikacji ogólnej za rok 2013.
Zaproszenie Tureckiej Federacji Petanque stanowi niezwykle interesującą ofertę zgrupowania dla młodych członków naszej społeczności.
Prosimy działaczy klubowych i zawodników o rozeznanie w lokalnych możliwościach sfinansowania takiego wyjazdu oraz jak najszybszą deklarację wyjazdu. Czekamy na odpowiedź na e-mail: wsliz_pfp@wp.pl do dnia 10 lutego 2014r.
