Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

Impreza

Otwarte Mistrzostwa Dębicy

Rodzaj

Dublety – drużyny dwuosobowe

Single – gra pojedyncza

Data

31.08.2013r. godz. 9.30

01.09.2013r. godz. 9.30

Miejsce

Bulodrom Dębickiego Bractwa Kulkowego

39-200 Dębica ul. Ratuszowa

GPS długość: 21024’23’’ W szerokość 50003’35’’ PN

Mapa: http://www.dbk.org.pl/old_www/mapa/mapa.html 

Czas gry

Czas gry: bez limitu, po zakończeniu przedostatniego meczu w rundzie pozostali w grze zawodnicy otrzymują 10 minut na zakończenie swojego pojedynku.

Uczestnictwo

W turnieju mogą uczestniczyć wszyscy chętni.

Zapisy

W godz. 8.45 – 9.15 na miejscu zawodów lub: plongosz@onet.eu

Wpisowe

12 zł, juniorzy 6 zł

12 zł, juniorzy 6 zł

Nagrody

Za pierwsze trzy miejsca: dyplomy, medale

System gry

5 rund eliminacyjnych + play off

Liczba drużyn awansujących do play – off zostanie podana w momencie rozpoczęcia turnieju

Uwagi

W sobotę wieczór – grill dla wszystkich uczestników

31.08.2013r. godz. 19.00 – rozpoczęcie

01.09.2013r. godz.01.00 – planowe zakończenie

Festiwalu GOODFEST2013

Polish new music

https://www.facebook.com/Debica.Goodfest?fref=ts

 w odległości 100KP* od bulodromu na płycie stadionu piłkarskiego

wstęp wolny

Dodatkowe uwagi

Toaleta – 3 KP* od bulodromu

Prysznice – do ewentualnego wykorzystania 50 KP*

Parking – od 4 KP* bezpłatny

Obiad – ok. 250 KP* – w cenie ok. 17zł

Menu: http://www.pizzerianiagara.pl/k_b_dania.php

Kawa, herbata, woda bez ograniczeń

Kierownik zawodów

Marcin Chmiel

Sędzia główny

Piotr Longosz

Kontakt

Piotr Longosz tel: 534 677 472 mail: plongosz@onet.eu

*KP – kroków prezesa

 


 

31.08.2013r – po zakończeniu dubletów:

KONKURS NA NAJLEPSZEGO KULKOWCA RZECZYPOSPOLITEJ 2013r.

Wpisowe: 2 zł od zawodnika biorącego udział w zawodach dubletów – pozostali 5zł

System rozgrywek: play off – po wcześniejszym rozlosowaniu par

Zasady gry:

Eliminacje:

  • na sygnał gwizdka, zawodnicy, na dwóch równoległych torach – rzucają kule do opon ustawionych odpowiednio na 7,8,9 metrze
  • kule rzucane są: pierwsza kula do pierwszej opony, druga do drugiej, trzecia kula do trzeciej opony
  • wygrywa zawodnik, który trafi więcej razy, przy remisie – którego trzecia kula pierwsza dotknie podłoża (czyli wcześniej pozbędzie się swoich kul).

Finał:

  • zawodnicy rzucają po jednej kuli na zmianę do jajka ustawionego na pniaku (w odległości 7 metrów)
  • wygrywa zawodnik, który 2 razy rozbije jako (przez bezpośrednie trafienie) a jego przeciwnik spudłuje – finaliści zostaną wyposażeni w ściereczki do otarcia kul po ewentualnym (sic) trafieniu
  • w przypadku kiedy żaden zawodnik nie trafi lub trafią obaj – rozgrywka jest nie ważna
  • zawodnicy (finaliści) rzucają – ze względu na bhp – w kaskach, kamizelkach i prawdopodobnie(?) w rękawicach ochronnych – wszystkie użyte w finale akcesoria opatrzone są odpowiednimi – pamiątkowymi naklejkami i stanowią własność finalistów

Nagrody:

  •  za pierwsze miejsce dyplom, nagroda rzeczowa i tytuł: NAJLEPSZEGO KULKOWCA RZECZYPOSPOLITEJ na 2013r.
  • dodatkowo zwycięzca otrzymuje pozostałe – nie rozbite – jajka z przygotowanych przez organizatora na finał
  • za każdy wygrany pojedynek (awans w play off) poszczególni zawodnicy otrzymują – napój z charakterystyczną żółtą pianą, juniorzy napój bez pianki

 - 20130831_debica_plakat.jpg

Noclegi: