Wszystkich tych, którzy tak ochoczo zabierają głos sprawie wykupywania licencji po wyznaczonym terminie, obwiniając Zarząd PFP o to, że nie przestrzega ściśle określonego terminu, proszę aby powiedzieli to tym ponad 40 zawodnikom, którzy tego nie zrobili na czas z klubów między innymi z Mielna, Chojnic, Jedliny, Łodzi, Wrocławia, Dzierżoniowa, Warszawy, Śremu i innych miast w Polsce, a zwłaszcza juniorom, którzy wykupowali licencje na 2 dni przed MPJ, że nie powinni grać w tym sezonie w turniejach licencjonowanych, bo wykupili licencje po terminie. „Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kulą”.
I chciałbym uprzejmie prosić dyskutantów, aby nie mieszali w sprawę wydawania licencji Pań Prezes i Sekretarz Zarządu PFP, gdyż to nie one a ja jestem odpowiedzialny w tym Zarządzie za wydawanie licencji.
Wiceprezes Zarządu PFP odpowiedzialny między innymi za wydawanie licencji członkom Polskiej Federacji Petanque
Piotr Matczuk