Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 Przez dwa dni zmagań na Kozanowie wszyscy z niepokojem patrzyli w niebo, bo ani aura ani prognozy nie były korzystne dla uczestników tegorocznych turniejów we Wrocławiu.

Gospodarze, co prawda nie witali chlebem i solą ale były pyszne domowe wypieki, które na pewno poprawiły humor i pozwoliły wytrwać w zimnym i dokuczliwym wietrze.

Organizatorzy pełni obaw oczekiwali niedzielnych zawodów. Obawy te wiązały się z liczbą uczestników która, biorąc pod uwagę szybkość rozwijania się petanque w Polsce mogłaby przekroczyć 200 zawodników. Wszystko jednak skończyło się dobrze i ponad 70 przygotowanych boisk wystarczyło do rozegrania zawodów.

Same wyniki nie były zaskakujące. W obu turniejach zawodnicy, którzy sięgnęli po zwycięstwo, to znani i utytułowani gracze. Puchar Prezesa SMLW Kozanów IV wygrała ekipa z Dzierżoniowa (klubu, który w tym roku zdobył Klubowe Mistrzostwo Polski) w składzie:

Joanna Kastelik, Ryszard Kowalski, Łukasz Kastelik,

a Mistrzem Polski Singli 2009 został

Mateusz Markiewicz, który po raz pierwszy sięgnął po to trofeum w 2003 roku.

 - 20090906_kozanow_medalisci.jpg
Medaliści MP singlistów – od lewej stoją:
Paweł Pulak, Mateusz Markiewicz, Andrzej Śliż

Podsumowując:

Naszym skromnym zdaniem – turnieje można zaliczyć do udanych, ale też zdajemy sobie sprawę, że wszystko można zrobić lepiej i na pewno w przyszłym sezonie będziemy do tego dążyć.

Wyniki:
Puchar Prezesa SMLW Kozanów IV – pobierz
Mistrzostwa Polski singlistów – pobierz

 Foto:Jędrzej Śliż