W Białymstoku w dniach 31 maja – 1 czerwca rozegrane zostały Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. Turniej zorganizowany został przy współpracy Ludowych Zespołów Sportowych, a pierwszego dnia zawodów obecny był prezes Rady Głównej Zrzeszenia LZS Mieczysław Baszko.
W zawodach wystartowało 7 drużyn juniorskich i trzy młodzieżowe.
Nowymi mistrzami Polski juniorów zostali: Alicja Wójcik, Oliwia Smolińska i Przemysław Banaszek z KS Petanque Oława.
Wicemistrzami Polski zostali gospodarze z Białostockiego Klubu Petanque: Paweł Konończuk, Leon Tomaszewski i Adrian Korniłowicz.
Brązowe medale zdobyły drużyny w składach: Kajetan Jagodziński, Antoni Bielecki, Franciszek Wadowiec i Eryk Skórzak ( UPKS „Bula” Kalonka – Łódź) oraz Marcel Mil, Julia Meksuła i Mikołaj Meksuła (Klub Petanque Wieprz Lubartów)

Mistrzami Polski Młodzieżowców zostali Maurycy Klimaszewski, Mateusz Gajdziński, Sylwester Babiński, Dawid Kulesza.
Srebrne medale zdobyli: Tomasz Czyż, Weronika Pliszewska, Jakub Naumczuk, a brązowe Kryspin Gołębiewski, Marcin Gieniusz, Jakub Stasiewicz, Julita Winnicka. Wszystkie triplety reprezentowały Białostocki Klub Petanque.

W konkursie strzału precyzyjnego w finale juniorów Przemysław Banaszek pokonał Franciszka Wadowca 15:14. W półfinałach Przemysław Banaszek pokonał Leona Tomaszewskiego (Białostocki KP) 16:8, a Franciszek Wadowiec wygrał z Pawłem Konończukiem (Białostocki KP) 14:11.

W konkursie strzału precyzyjnego młodzieżowców triumfował Maurycy Klimaszewski, który pokonał w finale Mateusza Gajdzińskiego 30:26. W półfinałach Maurycy Klimaszewski wygrał z Tomaszem Czyżem 37:1, a Mateusz Gajdziński wygrał z Dawidem Kuleszą 28:7.

Najlepsze wyniki w całym turnieju strzału precyzyjnego uzyskali:
- wśród juniorów Przemysław Banaszek 20 pkt,
- wśród młodzieżowców Maurycy Klimaszewski 37 pkt.