We Wrocławiu w dniach 29-30 maja rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Dubletów. Zawody zorganizował OKS Sokół Wrocław, a wzięło w nim udział 114 dubletów. Do fazy play-off awansowało 16 najlepszych zespołów. W finale spotkali się Tomasz Grzelak i Rafał Grzelczak reprezentujący gospodarza imprezy Sokoła Wrocław oraz Sergiusz Gądek (Sudety Petanque Boguszów Gorce) i Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak Lisków). Wygrali Grzelak, Grzelczak 13:10. Brązowy medal wywalczyli Marek Bąba (Sokół Wrocław) i Tomasz Korniłowicz (Białostocki KP).
Wyniki
Ćwierćfinały:
Krystian Tyrlik, Jędrzej Śliż – Mateusz Wojna, Łukasz Antczak 8:13
Tomasz Grzelak, Rafał Grzelczak – Artur Kałużny, Grzegorz Zybert 13:2
Sergiusz Gądek, Rafał Kaczmarek – Tomasz Lipczyński, Marcin Rutkowski 13:5
Tomasz Korniłowicz, Marek Bąba – Marcin Chmiel, Paweł Pieprzyk 13:6
Półfinały:
Wojna, Antczak – Grzelak, Grzelczak 7:13
Gądek, Kaczmarek – Korniłowicz, Bąba 13:2
Mecz o 3 miejsce:
Bąba, Korniłowicz – Wojna, Antczak 13:6
Mecz o 1 miejsce:
Grzelak, Grzelczak – Gądek, Kaczmarek 13:10

Ostateczna kolejność:
1. Tomasz Grzelak, Rafał Grzelczak (Sokół Wrocław)
2. Sergiusz Gądek (SKF Sudety Petanque Boguszów Gorce), Rafał Kaczmarek (TS Liskowiak Lisków)
3. Marek Bąba (Sokół Wrocław), Tomasz Korniłowicz (Białostocki KP)