Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

Coroczne Mistrzostwa PGE Bełchatów

zostały wzbogacone o nową dyscyplinę sportową

PETANQUE !

Organizacji turnieju petanque sprostało Stowarzyszenie „Synergy”, które promuje petanque między innymi poprzez organizację eventów dla firm – http://www.synergy.net.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=14&strona=1 

Od 11 maja 2012 r. kadra zarządzająca oraz pozostali pracownicy

firmy PGE z całej Polski walczyli w kilku dyscyplinach sportowych,

między innymi:

* piłka nożna

* pływanie

* siatkówka

* biegi

 

Zupełnie nową i mało komu znaną dyscypliną na tych mistrzostwach była petanque.

W dniu 13.05 przeprowadziliśmy w Bełchatowie turniej skierowany do kadry zarządzającej,

który był jedną spośród dyscyplin tych Mistrzostw.

Punkty z turnieju boule liczone były do ogólnej klasyfikacji punktowej wszystkich dyscyplin.

Do turnieju zgłosiły się 23 osoby.

- 20120512_synergy01.jpg

Sędzia główny objaśnia zasady turnieju

 

Rozegraliśmy single, w trzech rundach eliminacyjnych. Do półfinału wyszły 4 najlepsze osoby. 

- 20120512_synergy02.jpg

Tuż przed półfinałami

 

Półfinały były rozegrane na naprawdę wysokim poziomie. Panowie Dyrektorzy z różnych oddziałów

dawali z siebie wszystko. I tak, do ścisłego finału między innymi przeszedł przedstawiciel PGE S.A.,

który pokonał wszystkich i tym samym zajął pierwsze miejsce. 

- 20120512_synergy03.jpg

Wygrani

Po zakończonym turnieju petanque większość osób emocjonowała się rozgrywkami piłki nożnej,

niektórych zaś tak pochłonęły boule, że grali, ćwiczyli, dopytywali nadal – o zasady,

o możliwości grania, o kluby, o ligę.

- 20120512_synergy04.jpg

Trofea dla najlepszych

Każdy z uczestników turnieju otrzymał jeden komplet kul ufundowany przez PGE,

który mógł zabrać na pamiątkę do domu, aby mógł grać w wolnej chwili.

Niektórzy uczestnicy byli do tego stopnia zachwyceni grą, oznajmiając nam,

że właśnie odnaleźli sens swojego życia, poznając boule – oby takich osób było jak najwięcej… 

- 20120512_synergy05.jpg

Zachwyceni gracze petankowi

Pomimo zimnej i wietrznej pogody atmosfera turnieju była gorąca i radosna.

Publiczność rozgrzewała orkiestra, która przygrywała także fanfary dla najlepszych.

 

- 20120512_synergy06.jpg

Orkiestra górnicza

Mamy nadzieję, iż wiele osób, które właśnie rozpoczęły przygodę z petanką będą ją kontynuowały

w swoich miastach, rodzinach, ogródkach działkowych.

Kilka osób z Rzeszowa było szczególnie zainteresowanych,

pokierowaliśmy ich kroki do Klubu Dębickiego, aby tam odnalazły pomoc w realizowaniu

swojej nowej pasji.

Mamy nadzieję, że takie właśnie imprezy pomogą nam rozsławiać petanque,

co przyczyni się prędzej, czy później do wzrostu osób grających wyczynowo,

czyli robiących coś, co my kochamy….

 

- 20120512_synergy07.jpg

Szczególne podziękowania chciałabym przekazać naszemu Przyjacielowi – Jarkowi Cybulakowi

za to, że uświetnił swoją osobą imprezę w Bełchatowie oraz wszystkim klubowym kolegom,

którzy wzięli udział we współtworzeniu tej wspaniałej imprezy:

-Marianowi

– Bernardowi

– Andrzejowi

– Arturowi