W dniach 06-09.11.2014 r., młodzi zawodnicy KSP „JEDLINA”: Sergiusz Gądek, Patryk Witkowski oraz Maciej Rymarz, reprezentowali Polskę podczas odbywających się we Francji Mistrzostwach Europy Juniorów. Do odległego o ponad 1800 km. Bassens (satelitarnego miasteczka Bordeux), zgłosiły się 23 zespoly z 22 państw (startowały dwie ekipy Francji). Mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek 06.11.2014r. o godz. 18.30 eliminacjami strzału precyzyjnego w których naszą ekipę reprezentował S.Gądek,niestety uzyskał tylko 8 pkt., i pozostało mu oczekiwanie czy zakwalifikuje się do baraży. Po zakończeniu eliminacji okazało się że Sergiusz wystąpi w barażach. Tym razem jego występ należy zaliczyć do udanych, zdobył 30 pkt.,czwarte miejsce i awans do 8 najlepszych strzelców w Europie. W fazie play-off trafił na późniejszego zwycięzcę Josepha Molinasa z Francji, z którym po wyrównanej walce przegrał 24-29. W ogólnej klasyfikacji zajął 6 miejsce.
Eliminacje drużynowe rozpoczęły się w piątek 07.11.2014r. o godz. 8.30. W tym dniu rozegraliśmy trzy rundy, zwycięstwo z Finlandią 13:07, porażka z Niemcami 08:13 oraz wygrana z Czechami 13:02. W sobotę 08.11.2014r. do awansu do fazy grupowej potrzebne nam było jedno zwycięstwo, niestety w pierwszym meczu przegrywamy ze Szwecją 08:13, i o awansie decydował ostatni pojedynek z piękną drużyną Austrii (grały same dziewczęta),po dramatycznym spotkaniu wygrywamy 13:12. Wygrana ta dała nam 8 miejsce i awans do fazy grupowej, gdzie naszymi rywalami zostali Belgowie(4miejsce) i Izrael(12 miejsce). W pierwszym grupowym starciu, po dość wyrównanej grze przegrywamy z Izraelem 07:13, w drugim decydującym o awansie spotkaniu (Belgowie też przegrali z Izraelem),przy stanie 08:10 mieliśmy dwie szanse na zakończenie meczu, niestety ich nie wykorzystaliśmy i przegrana 08:13. W klasyfikacji zajęliśmy 9 miejsce.
Uczestnictwo w Mistrzostwach było doskonała lekcją gry w petanque, tak dla zawodników jak i ich opiekunów, można było zapoznać się z najnowszymi trendami w technice i taktyce gry u najlepszych drużyn Europy. Jeżeli młodzi zawodnicy skorzystają z tej lekcji, to na pewno zaowocuje to lepszymi wynikami w ich dalszych występach na bulodromach Polski, Europy a może i Świata.
Wyjazd na Mistrzostwa, to także możliwość bliższego poznania Francji, z takiej możliwości skorzystaliśmy, przyjmując zaproszenie na nocleg u polsko-francuskiej rodziny Sylwii Malejczyk i Daniela DaRosa. Pani Sylwia przygotowała nam przepyszną kolację z typowymi dla kuchni francuskiej specjałami, w których na czoło wybijały się doskonałe sery, wyśmienita lazania oraz znakomite szynki. Czwartkowe poranne godziny spędziliśmy na zwiedzaniu uroczego ponad 13 tys. miasteczka Issorie, w którym oczywiście jest hala do gry w bulle. Po południu, po podziękowaniu gospodarzom za gościnę, udaliśmy się wraz z Danielem( znanym na polskich bulodromach zawodnikiem) na mistrzostwa, podczas których był On naszym tłumaczem. W ostatnim dniu pobytu udało nam się wygospodarować kilka godzin na wypad nad Atlantyk. Spotkanie z czymś tak potężnym, zrobiło na nas wszystkich niesamowite wrażenie, które na długo zapamiętamy. Ci bardziej odważni z naszej ekipy, skorzystali nawet z kąpieli. Opiekunami, trenerami oraz kierowcami podczas wyjazdu byli: Tadeusz Obuchowski, Piotr Juś i Ryszard Kowalski.
Wyjazd na Mistrzostwa doszedł do skutku dzięki takim organizacjom i firmom;
Polska Federacja Petanque- Prezes Jan Neugebauer
Dom Finansowy S.C. – Prezes Krzysztof Matuła
BROEN S.A. – Prezes Ryszard Krzyśków
WPWIK Sp. z o.o. – Prezes Marek Mielniczuk
ZBJ Sp. z o. o. – Prezesi Piotr Zatryb, Piotr Juś
P.O.D. Sp. z o. o. – Prezes Kazimierz Urbaniak
Hurtownia Budowlana TOP S.C. – Prezes Roman Szewczyk
Uzdrowisko ”Szczawno-Jedlina” S.A. – Prezes Paweł Skrzywanek
Rejonowy Zakład Kominiarski „ Św. Florian” w Wałbrzychu – Prezes Władysław Kuras
Wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu składam serdeczne podziękowania.
Prezes KSP”JEDLINA”
Tadeusz Obuchowski