Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

PIERWSZY DZIEŃ MISTRZOSTW EUROPY – NICEA 2009 STRZAŁ PRECYZYJNY ORAZ PIERWSZE RUNDY ELIMINACYJNE

W pierwszej rundzie eliminacji strzału precyzyjnego najlepszymi okazali się: elg Charles Weibel 48 pktów, Włoch Fabizio Bottero 46 pktów, Francuz Philippe Quintais – 41 pktów i – tu niespodzianka – z wynikiem także 41 pktów Estończyk!

Jednak i nasz zawodnik startujący w tej konkurencji,  Jędrzej Śliż, osiągnął na tyle dobry rezultat ( 29 pktów ), że znalazł
się w grupie kolejnych 12 zawodników, którzy stanęli w szranki repasażu, czyli drugiej rundy strzału. W tej szczęśliwej dwunastce do boju awansowali także: przedstawiciel Ukrainy ( a właściwie Słowak – Juraj Valent startujący w barwach ukraińskich, Czech, Chorwat(!), Hiszpan, Turek, Szwed, Niemiec, Portugalczyk, Szwajcar oraz strzelcy z Monako i Luksemburga.

Na czterech stanowiskach stanęli najpierw jednocześnie: Chorwat – 14 pktów, Ukrainiec – 18 pktów, Szwajcar – 40  pktów i Hiszpan – 43 pkty. Ci dwaj ostatni wydawali się dla reszty poza zasięgiem. Teoretycznie pozostawały do podziału jeszcze dwa miejsca w ćwierćfinale. W drugim składzie na placu strzelali: gracz Luksemburga – 12 pktów, Czech – 17 pktów, Szwed – 37 pktów, strzelec Monako – 33 pkty.
W ostatniej turze: Portugalczyk – 36 pktów, Armeniec – 21 pktów oraz Niemiec – 20 pktów i Jędrzej, który pozostał w pewnym momencie sam na placu. Wiadomo też było, że potrzebnych jest minimum 37 punktów, aby znaleźć się w wyższej stawce. Polak w kolejnych pozycjach zyskał: 8, 7, 5 i 3 pkty. Pozostała świnka i minimum 13 pktów do zdobycia.
Na sześciu metrach – 3 pkty, na siedmiu – 5 pktów, na ośmiu 0, a na dziewięciu…. upragnione 5 pktów!!! Chwila nadziei na ćwierćfinałową ósemkę… i – nieoficjalnie na razie, ale zostało to policzone przez sędziego, awans uzyskał Portugalczyk ( zdecydowała ilość pięciu punktów zdobyta na poszczególnych pozycjach; Portugalczyk miał ich 4, a nasz zawodnik –
trzy).
Na pociechę pozostaje piękna dziewiąta pozycja reprezentanta Polski i kolejny rekord Polski na mistrzowskiej imprezie, a na pewno na Mistrzostwach Europy.

W tej chwili nasi zawodnicy przygotowują się do pierwszego meczu z  Walią, który rozpocznie się o godzinie 15.30. W Nicei panuje dzisiaj upał, chłodzony tylko w krótkich chwilkach leciutkim wietrzykiem.

Naszej ekipie z dużym zainteresowaniem przygląda się wielu Francuzów, na  czele z obecnym tu byłym prezesem F.I.P.J.P., Henry Bernardem oraz wiceprezydentem F.F.P.J.P., Michelem Signoire.

Z Nicei pozdrawiają: Andrzej i Jędrzej Śliż, Szymon Kubiesa oraz pisząca tę notkę Wioletta Śliż

Trzymajcie dalej kciuki!