Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

Już od piątkowego popołudnia na Dębinę przybywali pierwsi zawodnicy, co umożliwiło rozegranie integracyjnego mini turnieju, który dzięki swojej „płynnej” formie mógł się zakończyć jakkolwiek, w jakimkolwiek momencie:).

W sobotnim, głównym turnieju wystartowało 21 dubletów, wśród których znaleźli się nawet zawodnicy z Czech, Łodzi, czy Dzierżoniowa. Pogoda była wyjątkowo piękna, a słońce przygrzewało jak w środku lata. Momentami można było stracić rachubę czasu i zastanawiać się, czy to czasem nie jest lipcowy Festiwal…

Po pięciu rundach eliminacyjnych najlepszą drużyną byli Mateusz Markiewicz i Radek Banaszkiewicz, którzy awansowali z kompletem zwycięstw. Niestety, przewrotności petanque można doświadczyć bardzo często. Tak też stało się w przypadku zawodników z Łodzi, którzy przegrali 1 rundę play-off z Marcinem i Darią Chmielami oraz rezerwowym Januszem Hoffman (pan Janusz jest przekonany, że jego nazwisko nie podlega deklinacji, stąd zdanie może wydawać się zakończone błędem – mylnie). Podobna sytuacja przytrafiła się również Wiolettcie Śliż i Joannie Kastelik – awans z drugiej pozycji i porażka w 1 rundzie play-off. Ostatecznie, w finale znaleźli się Andrzej Śliż i Marek Lach oraz wspomniana wcześniej drużyna Marcina, Darii i Janusza. Gospodarze okazali się jednak niegościnni i zgarnęli największe prosiaki z puli nagród, wynikiem 13:01. Mecz o trzecie miejsce z kolei, wygrali Marcin Sternicki i Mateusz Moc, pokonując dublet Bogusława Biela i Andrzeja Munikowskiego 13:5. Dla najlepszych przewidziane były przesłodkie góralskie świnki-skarbonki.

- 20130427_zywiec1.jpg

Nazajutrz zepsuła się nieco pogoda jak i delikatnie frekwencja. Choć pojawiły się reprezentacje z Dębicy, Myślenic, Katowic, Żywca oczywiście i kilku niezrzeszonych, do turnieju przystąpiło 31 singlistów, spośród których wyłoniono najlepszą 16. Tego dnia „naszym” nie powodziło się najlepiej. W 1 i 2 rundzie fazy play-off odpadło 85% zawodników ŻKB (dokładnie 6 z 7, którzy awansowali do 16). Jednak do finału dotarł Marcin Sternicki, który zmierzył się z niepokonanym tego dnia Mariuszem Kasperkiem (junior z Myślenic nie przegrał ani jednego meczu!). Zaś niewiele gorzej zaprezentowali się również Marcin Chmiel oraz Bożena Zientarska, którzy zdobyli kolejno trzecie i czwarte miejsce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

- 20130427_zywiec2.jpg

Jako organizatorzy żywimy nadzieję, iż dogodziliśmy każdemu w miarę naszych możliwości, że każdy, niezależnie od wyników, dobrze się bawił i z chęcią zjawi się u nas na lipcowych turniejach.

Joanna Kastelik

PS: W niedzielę kulek spróbowali prawdziwi górale, którzy akurat organizowali na Dębinie zjazd. Kto wie, może któryś z nich zdążył się „zarazić”?

 

wyniki: