24 lutego 2015 r.
Z satysfakcja informujemy o przyjęciu w poczet członków zwyczajnych trzech nowych klubów petanque.
Łódzkie Stowarzyszenie Sportowe Petanque „Synergy” wraca po dwuletniej przerwie, z Bożeną Zientarską w roli Prezesa. „Synergy” odbudowane w nieco zmienionym składzie, zaopatrzone w nowe zasoby energii, będzie groźnym przeciwnikiem dla wszystkich.
Szczecińskie Stowarzyszenie „Petanque Szczecin” to ludzie zaprawieni w bojach sportowych, którzy jednak w petanque stawiają pierwsze kroki. Pełen zapału Prezes Przemysław Kazaniecki liczy na wsparcie całej naszej społeczności przy petankowym otwarciu północno- zachodniej rubieży. Szczecin zapewne będzie miejscem atrakcyjnych spotkań zarówno dla graczy krajowych, jak i dla kolegów z nieodległego Berlina.
Gratulujemy również determinacji i konsekwencji w działaniu Przemkowi Kaźmierskiemu, który dołącza do nas z dużą grupą młodych kolegów. Łużyckie Towarzystwo Miłośników Petanque „Les Absorbeurs” ma wszelkie szanse by stać się poważnym konkurentem dla wszystkich polskich kulowych środowisk juniorskich i młodzieżowych.
Wszystkim nowicjuszom i tym znanym juz od lat, i tym z którymi dopiero przyjdzie sie poznać, życzymy wielu sportowych satysfakcji i poczucia obecności we właściwym miejscu.
Z upoważnienia Zarządu PFP-ZS
Jan Neugebauer – Prezes