Data publikacji:
2010-05-06
Przypominamy, iż decyzją Europejskiej Federacji Petanque, w 2011 roku odbędą się Mistrzostwa Europy Mężczyzn.
Prawo do reprezentowania Polski na tej imprezie uzyska drużyna, która zdobędzie tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Polski Seniorów w 2010r.
Sposób postępowania w sytuacji, gdy w sezonie 2010 tytuł Mistrza Polski zdobędzie drużyna, w skład której będą wchodzić kobiety czy juniorzy poniżej 17 roku życia, opracuje Zarząd P.F.P. w porozumieniu z Komisją Regulaminową (m.in. system uzupełnienia składu reprezentacji o dodatkowych zawodników płci męskiej). Stosowne zapisy pojawią się w Regulaminie Rozgrywek P.F.P. w terminie do 30 czerwca br.