Data publikacji:
2021-11-05
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska petanque w Polsce Zarząd PFP PZS postanowił od sezonu 2022 wprowadzić zmianę w systemie rozgrywania turniejów o mistrzostwo Polski singli, dubletów i tripletów.
Turnieje finałowe, w których przewidziany jest udział po 32 zespołów męskich i 16 zespołów kobiecych w tripletach i dubletach oraz 16 singlistek i 32 singlistów, poprzedzą turnieje kwalifikacyjne.