Komunikat Prezesa
w sprawie turniejów strefowych Mistrzostw Polski Dubletów
oraz
Indywidualnych Mistrzostw Polski
Wobec wielu uwag dotyczących braku precyzyjnych zapisów w regulaminach wymienionych w tytule informuję, że Zarząd skorygował zapisy tych regulaminów. W części stało się to w końcu lipca, czego wyraz mogli zauważyć czytelnicy zakładki Regulaminy na stronie PFP, w części dopiero dzisiaj, na „nadzwyczajnym” posiedzeniu Zarządu.
Zmiany dotyczą sposobu rozgrywania turniejów regionalnych, w których zwiększono ilość rund rozgrywanych szwajcarem do pięciu oraz ograniczono udział w fazie pucharowej do szesnastu lub trzydziestu dwóch drużyn lub zawodników. Zmian tych dokonano na wyraźne żądanie klubów wielkopolskich i dolnośląskich, których działacze nie widzieli sensu grania jedynie o rozstawienie.
Na dzisiejszym spotkaniu uzupełniono zapisy obu regulaminów o dwa stwierdzenia, których zabrakło w tekstach opublikowanych wcześniej. Pierwszy dotyczy konieczności rozgrywania drabinki pucharowej do ustalenia każdego miejsca, drugi o stosowaniu regulaminu z turniejów regionalnych do turniejów strefowych, gdy zostaną zawieszone te pierwsze.
Zawody juz jutro. Dla wielu z nas to wyjątkowo istotne starty, bo dają nadzieję na dołączenie do Kadry, a w konsekwencji do reprezentowania Polski w zawodach najwyższej rangi. Z tego powodu zachęcam wszystkich do udziału w rywalizacji dającej szanse na życiowe sukcesy i życzę wszystkim zadowolenia po udanych konfrontacjach.
Jan Neugebauer
Prezes PFP