Wzywamy organizatorów zawodów ELIMINACJI MISTRZOSTW POLSKI TRIPLETÓW MĘŻCZYZN w Gdańsku i Lesznie (4 maja 2024) do zweryfikowania listy zgłoszonych do zawodów zawodników i uzgodnienia ich ze stanem faktycznym.
Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem za uczestnika zawodów (także rezerwowego) możemy uznać jedynie zawodnika, który fizycznie był podczas ich rozgrywania obecny. Tylko taka okoliczność może być podstawą do naliczenia punktów rankingowych. Wyraźnie o tym stanowi odpowiedni zapis regulaminowy: „Drużyna w turnieju kwalifikacyjnym oraz finałowym zostaje sklasyfikowana w składzie, który został zgłoszony i wziął udział w konkretnych zawodach” (punkt 3. Zasad ogólnych MPMT).
Oczekujemy na dokonanie stosownych aktualizacji w ciągu 7 dni od daty opublikowania niniejszego komunikatu i zgłoszenie poprawek do administratora systemu PetanquePro (redakcja@petanque.pl).
Zarząd przypomina również o konieczności wypełniania „Kart zgłoszenia drużyny/zawodnika do turnieju” (do pobrania na stronie www.petanque.pl). Procedura ta uchroni nas w przyszłości przed sytuacjami niezgodności pomiędzy listą zgłoszonych a listą rzeczywiście biorących udział w turnieju. Niebawem zostanie wprowadzony odrębny przepis wzmacniający ten nakaz.