Wykaz drużyn zgłoszonych do rozgrywek ligi klubowej sezonu 2009.
1. Żywiec – 1 drużyna
2. Wrocław „Petanka” – 1
3. Bytom Odrzański – 1
4. Katowice – 1
5. Śrem – 2
6. Myślenice – 2
7. Wrocław „Sokół” – 1
8. Radwanice – 1
9. Chojnice – 3
10. Łódź – 2
11. Boguszów Gorce – 2
12. Warszawa – 1
13. Dzierżoniów – 1
14. Jedlina Zdrój – 1
15. Gorzów Wlkp. – 1
16. Jelenia Góra – 1
17. Ciechanów – 1
18. Lisków – 1
Jeżeli zaszły jakieś zmiany uniemożliwiające start zgłoszonych drużyn w rozgrywkach klubowych prosimy o pilny kontakt e-mail na adres wsliz_pfp@wp.pl.
Kluby, które po raz pierwszy zgłosiły swój akces do udziału w rozgrywkach informujemy, że ich zespoły tworzyć będą III ligę, która została podzielona na dwie grupy.
Który zespół trafi do grupy „A” lub „B” okaże się na finałach MPS w Żywcu. To właśnie tam zostanie przeprowadzone losowanie, które podzieli zespoły na dwie grupy.
Przyznane zostaną także nr startowe dla drużyn w poszczególnych ligach.
Z uwagi na fakt, że Chojnickie Towarzystwo Polsko Francuskie zgłosiło aż trzy zespoły, dwa z nich zagrają w jednej z grup. Mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrany w I rundzie rozgrywek.