Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

Ogromnym sukcesem zakończył się występ naszej reprezentacji w Mistrzostw Europy w Petanque w grze pojedynczej. W szwedzkim Halmstadt Katarzyna Błasiak z klubu Sokół Wrocław sięgnęła po brązowy medal. W drodze do finału wygrała 13:12 z Czeszką Hana Šrubařová i pokonała reprezentantkę Izraela Sivan Siri 13:4. W meczu półfinałowym przegrała z późniejszą mistrzynią Starego Kontynentu Hiszpanką Yolandą Mattarranz 6:13. Reprezentację Polski kobiet prowadzi Celina Lichnowska, która pełniła na Mistrzostwach funkcję kierownika ekipy. Natomiast w turnieju mężczyzn Kamil Ladaczek, także zawodnik wrocławskiego Sokoła, uplasował się na miejscach 13-16. Kamil w eliminacjach pokonał zdobywcę brązowego medalu Niemca Raphaela Gharany. Na drodze do fazy play off stanął drugi brązowy medalista, reprezentant gospodarzy Ricard Nilsson.
Całej ekipy składamy gorące gratulacje.


Marek Munikowski oraz Zarząd PFP.