Data publikacji:
2013-10-14
Rozpoczyna się czwarta edycja Zimowego Grand Prix w petanque. Na krytym bulodromie w Jedlinie-Zdroju w dniu 26.10.2013 r. rozpocznie się pierwsza z pięciu rund cyklu.
Termin: 26.10.2013 (sobota), g. 10:00
Miejsce: hala na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdrój
SYSTEM ROZGRYWEK
- triplety
- 4 grupy po 4 drużyny
- Każdy z każdym w grupie (3 rundy)
- Po dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do play-off (o miejscu w grupie decyduje: liczba zwycięstw, bezpośredni pojedynek, stosunek „małych” punktów)
- 8 drużyn rywalizuje o miejsca 1-8 w systemie play-off (1: A1-B2, 2: D1-C2, 3: C1-D2, 4: B1-A2)
- Zespoły z m-c 3-4 grają w Turnieju „B”
- Czas rundy: 60 min (bez dodatkowego rzutu)
WPISOWE/NAGRODY:
- Wpisowe: 25 zł./os.(drużyny tylko 3 os.)
- Wyżywienie: śniadanie + obiad
- 48% wpisowego przeznaczone na nagrody pieniężne (pierwsze 3 m-ca turnieju „A” i pierwsze 2 m-ca turnieju „B”)
- 52% wpisowego przeznaczone na koszty organizacyjne (wyżywienie, ogrzewanie)
- Nagrody pieniężne:
- TURNIEJ „A”:
- I miejsce – 22% puli wpisowego (270 zł)*,
- II miejsce – 10% puli wpisowego (120 zł)*,
- III miejsce – 8% puli wpisowego (90 zł)*,
- TURNIEJ „B”:
- I miejsce – 5% puli wpisowego (60 zł)*,
- II miejsce – 3% puli wpisowego (30 zł)*
- * szacunkowa wysokość nagrody przy założeniu 16 drużyn startujących w turnieju
ZGŁOSZENIA:
- Zgłoszenia należy przesyłać elektronicznie na adres: obuchowscy@gmail.com (Klub lub miasto, imię i nazwisko zawodników [w tym kapitana], telefon kontaktowy)
- Zarejestrowane drużyny można na bieżąco śledzić na stronie: http://www.turnieje.butony.com/petanque/reg/tournaments.php
- Ostateczny termin zgłoszeń: 20.10.2013 (niedziela) do godz. 20:00
LOSOWANIE DRUŻYN – LOSOWANIE GRUP
- Organizator przyznaje 6 Dzikich Kart, pozostałe 10 drużyn jest losowane spośród przysłanych w terminie zgłoszeń
- Losowania dokona 3-osobowa Komisja 21.10.2013 (poniedziałek) o godz. 19.00 w hali przy ul. Kłodzkiej (wstęp wolny)
- Wylosowanych zostanie 10 drużyn oraz 4 drużyny rezerwowe
- 16 drużyn zostanie rozlosowanych na 4 grupy (A, B, C, D)
- Wyniki losowania (lista zgłoszonych drużyn, uczestnicy turnieju, rozstawienie grup) zostaną podane do publicznej wiadomości oraz zainteresowanym drużynom.
- Wylosowane drużyny zostaną poproszone o potwierdzenie przyjazdu do 23.10.2013 (środa). W przypadku rezygnacji którejś z drużyn, zaproszona zostanie kolejna drużyna z listy rezerwowej (w grupie zajmie ona miejsce drużyny, która zrezygnowała).
RANKING ZIMOWEGO GP:
- Wszyscy zawodnicy biorący udział w chociaż jednym z turniejów będą klasyfikowani w rankingu.
- Każdy zawodnik jest klasyfikowany indywidualnie.
- Kolejność w rankingu jest wyliczana wg zasady: średnia punktów z 5 turniejów z cyklu GP, przy zachowaniu poniższych wyjątków:
- jeżeli zawodnik zgłosił się do turnieju, ale jego drużyna nie została wylosowana do uczestnictwa w turnieju, średnia wyliczana jest jedynie z pozostałych turniejów, w których wziął udział
- jeżeli zawodnik zgłosił się i nie wystąpił w turnieju (pomimo, że jego drużyn została wylosowana do uczestnictwa w turnieju) przy wyliczaniu średniej otrzymuje 0 pkt. za ten turniej
- Zawodnicy otrzymują następującą liczbę punktów za zajęte miejsca:
- TURNIEJ „A”: I – 25 pkt., II – 20 pkt., III – 18 pkt., IV – 15 pkt., V-VIII – 12 pkt.,
- TURNIEJ „B” – I – 10 pkt., II – 8 pkt., III – 6 pkt., IV – 5 pkt., V-VIII – 2 pkt.,
HARMONOGRAM
Zapisy: 9:00 – 9:45
Początek: 10:00
Planowany koniec: 17:00
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W TURNIEJU!
