Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:
Rozpoczyna się czwarta edycja Zimowego Grand Prix w petanque. Na krytym bulodromie w Jedlinie-Zdroju w dniu 26.10.2013 r. rozpocznie się pierwsza z pięciu rund cyklu. 
 
Termin: 26.10.2013 (sobota), g. 10:00
Miejsce: hala na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdrój
 
SYSTEM ROZGRYWEK
  • triplety
  • 4 grupy po 4 drużyny
  • Każdy z każdym w grupie (3 rundy)
  • Po dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do play-off (o miejscu w grupie decyduje: liczba zwycięstw, bezpośredni pojedynek, stosunek „małych” punktów)
  • 8 drużyn rywalizuje o miejsca 1-8 w systemie play-off (1: A1-B2, 2: D1-C2, 3: C1-D2, 4: B1-A2) 
  • Zespoły z m-c 3-4 grają w Turnieju „B”
  • Czas rundy: 60 min (bez dodatkowego rzutu)
 
WPISOWE/NAGRODY:
  • Wpisowe: 25 zł./os.(drużyny tylko 3 os.)
  • Wyżywienie: śniadanie + obiad
  • 48% wpisowego przeznaczone na nagrody pieniężne (pierwsze 3 m-ca turnieju „A” i pierwsze 2 m-ca turnieju „B”)
  • 52% wpisowego przeznaczone na koszty organizacyjne (wyżywienie, ogrzewanie)
  • Nagrody pieniężne: 
    • TURNIEJ „A”: 
      • I miejsce – 22% puli wpisowego (270 zł)*, 
      • II miejsce – 10% puli wpisowego (120 zł)*, 
      • III miejsce – 8% puli wpisowego (90 zł)*, 
    • TURNIEJ „B”: 
      • I miejsce – 5% puli wpisowego (60 zł)*, 
      • II miejsce – 3% puli wpisowego (30 zł)*
    • * szacunkowa wysokość nagrody przy założeniu 16 drużyn startujących w turnieju
 
ZGŁOSZENIA:
  • Zgłoszenia należy przesyłać elektronicznie na adres: obuchowscy@gmail.com (Klub lub miasto, imię i nazwisko zawodników [w tym kapitana], telefon kontaktowy)
  • Zarejestrowane drużyny można na bieżąco śledzić na stronie: http://www.turnieje.butony.com/petanque/reg/tournaments.php
  • Ostateczny termin zgłoszeń: 20.10.2013 (niedziela) do godz. 20:00
 
 
LOSOWANIE DRUŻYN – LOSOWANIE GRUP
  • Organizator przyznaje 6 Dzikich Kart, pozostałe 10 drużyn jest losowane spośród przysłanych w terminie zgłoszeń
  • Losowania dokona 3-osobowa Komisja 21.10.2013 (poniedziałek) o godz. 19.00 w hali przy ul. Kłodzkiej (wstęp wolny)
  • Wylosowanych zostanie 10 drużyn oraz 4 drużyny rezerwowe
  • 16 drużyn zostanie rozlosowanych na 4 grupy (A, B, C, D)
  • Wyniki losowania (lista zgłoszonych drużyn, uczestnicy turnieju, rozstawienie grup) zostaną podane do publicznej wiadomości oraz zainteresowanym drużynom. 
  • Wylosowane drużyny zostaną poproszone o potwierdzenie przyjazdu do 23.10.2013 (środa). W przypadku rezygnacji którejś z drużyn, zaproszona zostanie kolejna drużyna z listy rezerwowej (w grupie zajmie ona miejsce drużyny, która zrezygnowała).
 
RANKING ZIMOWEGO GP:
  • Wszyscy zawodnicy biorący udział w chociaż jednym z turniejów będą klasyfikowani w rankingu.
  • Każdy zawodnik jest klasyfikowany indywidualnie.
  • Kolejność w rankingu jest wyliczana wg zasady: średnia punktów z 5 turniejów z cyklu GP, przy zachowaniu poniższych wyjątków:
    • jeżeli zawodnik zgłosił się do turnieju, ale jego drużyna nie została wylosowana do uczestnictwa w turnieju, średnia wyliczana jest jedynie z pozostałych turniejów, w których wziął udział  
    • jeżeli zawodnik zgłosił się i nie wystąpił w turnieju (pomimo, że jego drużyn została wylosowana do uczestnictwa w turnieju) przy wyliczaniu średniej otrzymuje 0 pkt. za ten turniej
  • Zawodnicy otrzymują następującą liczbę punktów za zajęte miejsca:
    • TURNIEJ „A”: I – 25 pkt., II – 20 pkt., III – 18 pkt., IV – 15 pkt., V-VIII – 12 pkt., 
    • TURNIEJ „B” – I – 10 pkt., II – 8 pkt., III – 6 pkt., IV – 5 pkt., V-VIII – 2 pkt.,
 
HARMONOGRAM
Zapisy: 9:00 – 9:45
Początek: 10:00
Planowany koniec: 17:00
 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W TURNIEJU!
- logo_jedlina_2011.jpg