W dniu 11.06.br. rozegrano na bulodromie „Linum” IV memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.
W godzinach przedpołudniowych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz. Po południu rozegrano turniej poświęcony jego pamięci.
W turnieju wzięło udział 18 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
Memoriał otworzył Wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji, szczególne słowa te kierował do drużyn reprezentujących rodzinę patrona imprezy.
Podczas turnieju rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Po trwających ponad 6 godzin zawodach, w scenerii pięknie oświetlonego bulodromu, pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna,,Amory” reprezentowana przez Krzysztofa Kawczyńskiego i Tomasza Renkasa. Od kolejności dalszych miejsc decydowały małe punkty. I tak drugie miejsce na podium zajęła ekipa,,57″, w składzie Andrzej Jankowski, Janusz Łukomski. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna „Szadoki ” reprezentowana przez małżeństwo Krystynę i Ryszarda Żyskich.
Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy, przechodni Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła córka Marysia Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna. Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie”Linum”.
Romuald Ratajczak