Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:


ZAPROSZENIE

Zbliża się końcówka sezonu zimowego w Jedlinie-Zdroju. Przed nami ostatnia 5 runda III Zimowego Grand Prix w petanque.

W generalnej klasyfikacji Grand Prix na prowadzeniu zawodnicy gospodarzy. Czy utrzymają ją do końca? Czy może ktoś z przyjezdnych gości rzuci im rękawicę  i postara się pozbawić podium? Ostatnio słabiej wypadli weterani… czy tym razem podobnie jak w 3 rundzie GP znajdą się w czołówce turnieju głównego? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już 23 lutego 2013. Zapraszamy!

 

Termin: 23.02.2013 (sobota), g. 10:00

Miejsce: hala na Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdrój

 

SYSTEM ROZGRYWEK

  • triplety
  • 4 grupy po 4 drużyny
  • Każdy z każdym w grupie (3 rundy)
  • Po dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do play-off (o miejscu w grupie decyduje: liczba zwycięstw, bezpośredni pojedynek, stosunek „małych” punktów – „mała tabelka”)
  • 8 drużyn rywalizuje o miejsca 1-8 w systemie play-off (1: A1-B2, 2: D1-C2, 3: C1-D2, 4: B1-A2)
  • Zespoły z m-c 3-4 grają w Turnieju „B”
  • Czas rundy: 60 min (bez dodatkowego rzutu)

 

WPISOWE/NAGRODY:

  • Wpisowe: 25zł/os., WETERANI (60+) z Dzikimi Kartami – 10 zł/os.
  • Organizator zapewnia wyżywienie: kawę, herbatę, słodkie bułki, ciepły posiłek
  • 100% wpisowego przeznaczone na nagrody pieniężne (pierwsze 3 m-ca turnieju „A” i pierwsze 2 m-ca turnieju „B”)
  • Nagrody finansowe:
    TURNIEJ „A”:
    I miejsce – 40% puli wpisowego (360 zł)*,
    II miejsce – 27% puli wpisowego (240 zł)*,
    III miejsce – 16% puli wpisowego (150 zł)*,
    TURNIEJ „B”:
    I miejsce – 10% puli wpisowego (90 zł)*,
    II miejsce – 7% puli wpisowego (60 zł)*
    * szacunkowa wysokość nagrody przy założeniu 16 drużyn startujących w turnieju
  • Nagrody dla drużyn WETERANÓW:
    – dla 3 najlepszych drużyn weteranów
    – warunek: w drużynie co najmniej 3 zawodników weteranów 60+
    – nagrody: puchary, medale, dyplomy

ZGŁOSZENIA:

 

LOSOWANIE DRUŻYN – LOSOWANIE GRUP

1.      Organizator przyznaje 10 Dzikich Kart, w tym:

o       1 Dzika Karta dla obrońcy tytułu z poprzedniej rundy (DKo)

o       4 Dzikie Karty dla drużyn KSP Jedlina (DKksp)

o       5 Dzikich Karta dla drużyn weteranów (60+) uczestniczących w projekcie pt. „Gra w Bule – dobry sposób na aktywność” (DKw)

2.      6 drużyn losowanych jest spośród przysłanych w terminie zgłoszeń

3.      Losowania dokona 3-osobowa Komisja 18.02.2013 (poniedziałek) o godz. 19.00 w hali przy ul. Kłodzkiej (wstęp wolny)

4.      Wylosowanych zostanie 6 drużyn oraz 4 drużyny rezerwowe

5.      16 drużyn zostanie rozlosowanych na 4 grupy (A, B, C, D)

6.      Wyniki losowania (lista zgłoszonych drużyn, uczestnicy turnieju, rozstawienie grup) zostaną podane do publicznej wiadomości oraz zainteresowanym drużynom.

7.      Wylosowane drużyny zostaną poproszone o potwierdzenie przyjazdu do 20.02.2013 (środa). W przypadku rezygnacji którejś z drużyn, zaproszona zostanie kolejna drużyna z listy rezerwowej (w grupie zajmie ona miejsce drużyny, która zrezygnowała).

 

HARMONOGRAM

Zapisy: 9:00 – 9:45

Początek: 10:00

Planowany koniec: 18:00

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W TURNIEJU!