Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 - petanque_gora_m.jpg

 

Urząd Miasta i Gminy w Górze Śląskiej oraz Klub Petanque Leszczynko zaprasza do wzięcia udziału w III Turnieju o puchar Burmistrza Góry w petanque. 

Zawody odbędą się na nowo otwartym, granitowym bulodromie na stadionie miejskim w dniu 26. 10. 2014 r. o godz.10:00 w Górze Śląskiej ul. Sportowa 1. Boiska o wymiarach 3 m x 15 m.

UWAGA!!
Turniej dubletów – open, dla wszystkich miłośników gry w petanque.

System rozgrywek:

Gramy systemem szwajcarskim – 7 rund po 40 minut. W przypadku remisu dodatkowy rzut „świnką”.
Nagrody:
Puchary oraz upominki dla zawodników stojących na podium. Ponadto: dyplomy dla 6 najlepszych drużyn a dla wszystkich uczestników pamiątkowe butony.

Opłaty:

Wpisowe do turnieju:
25 zł od zawodnika, dla młodzieży do 18 roku życia opłata wynosi 20 złotych.
Konsumpcja – obiad, ogórki, papryka, smalec, kawa i herbata bez ograniczeń.
Zapisy drogą e-mailową na adres: romuald.ratajczak@op.pl do dnia 24. 10. 2014 r. wraz z podaniem nazwy i składu drużyny.                                                                                 
Zgłoszenie udziału można podać także na tel. 605140647.

Program Turnieju:

godz. 9:00 – 9:45 – zapisy, weryfikacja zgłoszeń
godz. 9:55 – oficjalne otwarcie turnieju i losowanie I rundy eliminacji;
godz. 10:00 – 14:30 – rozegranie 5 rund systemem szwajcarskim;
godz. 14:30 – 15:00 – przerwa obiadowa;
godz. 15.00 – rozegranie dalszych II rund.
Około godz. 16:30 uroczyste zakończenie turnieju.

Organizator:
Urząd Miasta i Gminy w Górze, Klub Petanque Leszczynko
Kierownik zawodów: Romuald Ratajczak.
Sędzia zawodów: Maciej Kuchel