Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

W dniu 7.9.2014r. na bulodromie Linum odbył się III Piknik Rodzinny – niedziela z bulami. W turnieju wystartowało 26 dwuosobowych zespołów, wywodzących się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko oraz mieszkańców pobliskiego osiedla przy ul. Holenderskiej. Panująca, piękna pogoda oraz zacięte, stojące na wysokim poziomie pojedynki, wprowadziła zawodników oraz liczne grono kibiców w nastrój pikniku i wesołej zabawy.
Po trwających ponad pięciogodzinnych zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna,,Bretania” reprezentowana przez Bernardynę Pawlicką oraz Jeana Cloude Salou, drugie miejsce wywalczyła ekipa,,Marek i Maciej”, w której grali Maciej Pulut, Marek Pulut. Na trzecim miejscu na podium stanęli zawodnicy zespołu,,Stachciki” w składzie Kinga Cieślawska, Stanisław Cieślawski. Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.
W konkursie rzutu precyzyjnego bulami, w którym wzięło udział 44 zawodniczek i zawodników, I miejsce wywalczył Dawid Paszkowiak, II miejsce zajął Paweł Adamski, III miejsce zdobył Szymon Lipiński, IV Piotr Pieprzyk, V miejsce Patryk Pilarek, VI miejsce Olga Krzyżoszczak. Wszyscy uczestnicy konkursu rzutu precyzyjnego otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe butony.
Sponsorami pucharów, nagród rzeczowych byli: Biuro ds. Uzależnień Urzędu miasta Leszna, Spółdzielnia Mieszkaniowa,,Zielone Światło”, Radni miasta Leszna -Bernardyna Kaźmierczak, Krystian Maćkowiak oraz Romana Sterna.
Podczas turnieju prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak wręczył Krystianowi Maćkowiakowi statuetkę bulonisty w dowód wdzięczności za propagowanie rozwoju petanque wśród mieszkańców Leszna.
Organizatorami turnieju byli: Biuro ds. Uzależnień miasta Leszna, Spółdzielnia mieszkaniowa,,Zielone Światło” oraz Klub Petanque Leszczynko.