W Jedlinie-Zdrój rozegrano II Zimowe Grand Prix w petanque. Ze względu na rezygnację w przededniu zawodów dwóch drużyn (Obuchowski T., Lipczyński T.) wystartowało w nich 14, a nie jak wcześniej planowano 16 drużyn. Tym samym w grupie „A” i „B” zagrały po 3 drużyny, a w „C” i „D” po 4. W turnieju wzięły pojawiły się nowe twarze w stosunku do I GP, które przybyły do Jedliny z Katowic oraz Żywca. Poza tym przyjechały drużyny z: Łodzi, Myślenic, Bytomia Odrzańskiego, Wrocławia, Radwanic, Dzierżoniowa oraz sąsiednich Boguszowa-Gorc.
Fazę grupową trzy drużyny przeszły z kompletem zwycięstw: Marian Jarmondowicz z nowopowstającego klubu z Łodzi (Jarmondowicz M., Kaczmarek R., Hojnacki R.), Kamil Orpel z KSP Jedlina (Orpel K., Gądek S., Matuszewski D.) oraz Rafał Teufel z MKP Myślenice (Teufel R., Kutyła J.M., Święch Ł.)
GRUPA „A”
|
L.p. |
Nazwa drużyny |
Zw. |
Małe pkt. |
||
|
z |
s |
różnica |
|||
|
A1 |
Jarmondowicz M. |
3 |
|
|
|
|
A2 |
Serafin E. |
2 |
|
|
|
|
A3 |
Moc M. |
1 |
|
|
|
|
A4 |
|
|
|
|
|
GRUPA „B”
|
L.p. |
Nazwa drużyny |
Zw. |
Małe pkt. |
||
|
z |
s |
różnica |
|||
|
B1 |
Orpel K. |
3 |
|
|
|
|
B2 |
Kowalski R. |
2 |
|
|
|
|
B3 |
Koland P. |
1 |
|
|
|
|
B4 |
|
|
|
|
|
GRUPA „C”
|
L.p. |
Nazwa drużyny |
Zw. |
Małe pkt. |
||
|
z |
s |
różnica |
|||
|
C1 |
Wijas P. |
2 |
|
|
|
|
C2 |
Krawczyk J. |
2 |
|
|
|
|
C3 |
Sosiński A. |
1 |
|
|
|
|
C4 |
Wołoszczak A. |
1 |
|
|
|
GRUPA „D”
|
L.p. |
Nazwa drużyny |
Zw. |
Małe pkt. |
||
|
z |
s |
różnica |
|||
|
D1 |
Teufel R. |
3 |
|
|
|
|
D2 |
Zientarska B. |
1 |
|
|
+4 |
|
D3 |
Gluza Ł. |
1 |
|
|
-1 |
|
D4 |
Brzeźna J. |
1 |
|
|
-3 |
W drugiej fazie zawodów (play-off), dwie najlepsze drużyny z grupy rywalizowały w ćwierćfinałach turnieju „A”, a dwie pozostałe turnieju „B”. W ćwierćfinałach turnieju „A” doszło do jedlińskich derby, w których w konfrontacji pomiędzy drużynami Edwarda Serafina (Serafin E., Siara J., Siara D.) i Kamila Orpla górą byli wicemistrzowie I GP (Serafin E.). Z kolei bardzo zacięty bój stoczyły ekipy Rafała Teufel (Teufel R., Kutyła J.M., Święch Ł.) i Jerzego Krawczyka z BROEN-Karo Dzierżoniów (Krawczyk J., Wróbel S., Jacak K.), w którym zaledwie jednym punktem wygrali gracze z Myślenic. Finał to pojedynek teamu Mariana Jarmondowicza (ciekawostka – nie opuścił jeszcze żadnego GP od początku istnienia tej formuły zawodów w Jedlinie) i Piotra Wijasa z KSP Jedlina (Wijas P., Wąchała M., Kieca R.). Po ładnych i pewnych wygranych we wcześniejszej fazie turnieju, nadspodziewanie łatwo mieszana drużyna jedlińsko-radwanicko-wałbrzyska Piotra Wijasa uległa gościom z Łodzi 03:12.
Brąz przypadł natomiast „jedlińskim pewniakom” tj. drużynie Edwarda Serafina, która pokonała 13:8 Rafała Teufel i spółkę.
Turniej „B” wygrała także drużyna Arka Sosińskiego z EKS Radwanice (Sosiński A., Pilarski D., Kudła Ł.) pokonując w finale 13:06 ekipę Mateusza Moc z ŻKB Żywiec (Moc M., Kubiesa S., Staudt M.), natomiast 3 m-ce zdobyła drużyna z nowym nabytkiem jedlińskiego klubu na czele, tj. Anną Wołoszczak (Wołoszczak A., Czubak R., Kwiatkowski J.), która pokonała ekipę wiceprezesa PFP Piotra Kolanda, który niedawno przeszedł do nowoutworzonego klubu z Łodzi (Koland P., Wojtkowska M., Święch A.)
FINAŁ „A”
Półfinały:
Jarmondowicz M. – Teufel R. 13:05
Wijas P. – E. Serafin 13:12
Finał:
Jarmondowicz M. – Wijas P. 13:03
Mecz o 3 m-ce:
Teufel R.- E. Serafin 08:13
FINAŁ „B”
Półfinały:
Moc M. – Wołoszczak A. 13:05
Sosiński A. – Koland P. 09:08
Finał:
Sosiński A. – Moc M. 13:06
Mecz o 3 m-ce:
Wołoszczak A. – Koland P. 13:11
Dziękując za liczne przybycie już teraz Klub Sportowy Petanque „Jedlina” zaprasza na III Zimowe GP, które odbędzie się najprawdopodobniej 10.12.2011.