Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

W Jedlinie-Zdrój rozegrano II Zimowe Grand Prix w petanque. Ze względu na rezygnację w przededniu zawodów dwóch drużyn (Obuchowski T., Lipczyński T.) wystartowało w nich 14, a nie jak wcześniej planowano 16 drużyn. Tym samym w grupie „A” i „B” zagrały po 3 drużyny, a w „C” i „D” po 4. W turnieju wzięły pojawiły się nowe twarze w stosunku do I GP, które przybyły do Jedliny z Katowic oraz Żywca. Poza tym przyjechały drużyny z: Łodzi, Myślenic, Bytomia Odrzańskiego, Wrocławia, Radwanic, Dzierżoniowa oraz sąsiednich Boguszowa-Gorc.

Fazę grupową trzy drużyny przeszły z kompletem zwycięstw: Marian Jarmondowicz z nowopowstającego klubu z Łodzi (Jarmondowicz M., Kaczmarek R., Hojnacki R.), Kamil Orpel z KSP Jedlina (Orpel K., Gądek S., Matuszewski D.) oraz Rafał Teufel z MKP Myślenice (Teufel R., Kutyła J.M., Święch Ł.)

GRUPA „A”

L.p.

Nazwa drużyny

Zw.

Małe pkt.

z

s

różnica

A1

Jarmondowicz M.

3

 

 

 

A2

Serafin E.

2

 

 

 

A3

Moc M.

1

 

 

 

A4

 

 

 

 

 

GRUPA „B”

L.p.

Nazwa drużyny

Zw.

Małe pkt.

z

s

różnica

B1

Orpel K.

3

 

 

 

B2

Kowalski R.

2

 

 

 

B3

Koland P.

1

 

 

 

B4

 

 

 

 

 

GRUPA „C”

L.p.

Nazwa drużyny

Zw.

Małe pkt.

z

s

różnica

C1

Wijas P.

2

 

 

 

C2

Krawczyk J.

2

 

 

 

C3

Sosiński A.

1

 

 

 

C4

Wołoszczak A.

1

 

 

 

 

GRUPA „D”

L.p.

Nazwa drużyny

Zw.

Małe pkt.

z

s

różnica

D1

Teufel R.

3

 

 

 

D2

Zientarska B.

1

 

 

+4

D3

Gluza Ł.

1

 

 

-1

D4

Brzeźna J.

1

 

 

-3

 

W drugiej fazie zawodów (play-off), dwie najlepsze drużyny z grupy rywalizowały w ćwierćfinałach turnieju „A”, a dwie pozostałe turnieju „B”. W ćwierćfinałach turnieju „A” doszło do jedlińskich derby, w których w konfrontacji pomiędzy drużynami Edwarda Serafina (Serafin E., Siara J., Siara D.) i Kamila Orpla górą byli wicemistrzowie I GP (Serafin E.).  Z kolei bardzo zacięty bój stoczyły ekipy Rafała Teufel (Teufel R., Kutyła J.M., Święch Ł.) i Jerzego Krawczyka z BROEN-Karo Dzierżoniów (Krawczyk J., Wróbel S., Jacak K.), w którym zaledwie jednym punktem wygrali gracze z Myślenic. Finał to pojedynek teamu Mariana Jarmondowicza (ciekawostka – nie opuścił jeszcze żadnego GP od początku istnienia tej formuły zawodów w Jedlinie) i Piotra Wijasa z KSP Jedlina (Wijas P., Wąchała M., Kieca R.). Po ładnych i pewnych wygranych we wcześniejszej fazie turnieju, nadspodziewanie łatwo mieszana drużyna jedlińsko-radwanicko-wałbrzyska Piotra Wijasa uległa gościom z Łodzi 03:12.

Brąz przypadł natomiast „jedlińskim pewniakom” tj. drużynie Edwarda Serafina, która pokonała 13:8 Rafała Teufel i spółkę.

 

Turniej „B” wygrała także drużyna Arka Sosińskiego z EKS Radwanice (Sosiński A., Pilarski D., Kudła Ł.) pokonując w finale 13:06 ekipę Mateusza Moc z ŻKB Żywiec (Moc M., Kubiesa S., Staudt M.), natomiast 3 m-ce zdobyła drużyna z nowym nabytkiem jedlińskiego klubu na czele, tj. Anną Wołoszczak (Wołoszczak A., Czubak R., Kwiatkowski J.), która pokonała ekipę wiceprezesa PFP Piotra Kolanda, który niedawno przeszedł do nowoutworzonego klubu z Łodzi (Koland P., Wojtkowska M., Święch A.)

 

FINAŁ „A”

Półfinały:

Jarmondowicz M.  – Teufel R.                   13:05

Wijas P.  – E. Serafin                                      13:12

 

Finał:

Jarmondowicz M.  – Wijas P.                     13:03

 

Mecz o 3 m-ce:

Teufel R.- E. Serafin                                      08:13

 

FINAŁ „B”

Półfinały:

Moc M. – Wołoszczak A.                             13:05

Sosiński A. – Koland P.                                 09:08

 

Finał:

Sosiński A.  – Moc M.                                   13:06

 

Mecz o 3 m-ce:

Wołoszczak A.  – Koland P.                         13:11

 

Pobierz pełne wyniki turnieju

Dziękując za liczne przybycie już teraz Klub Sportowy Petanque „Jedlina” zaprasza na III Zimowe GP, które odbędzie się najprawdopodobniej 10.12.2011.