Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

W dniu 24.08.2014 na terenie Ośrodka Spotu i Rekreacji w Gostyniu rozegrano II Turniej o Puchar Starosty Gostyńskiego w petanque. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 44 dwuosobowych drużyn. W turnieju uczestniczyły drużyny z Wrocławia, Łodzi, Poznania, Jedliny, Śremu, Lubonia, Leszna, Góry,Krzemieniewa, Gostynia a także gracze z Francji. Po trwającym ponad 7 godzin turnieju pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Łodzi o nazwie  ,,Ale Pech”, w której grali Andrzej Żebrowski i Piotr Mycielski. Kolejne miejsca zdobyły drużyny ze Śremu – II miejsce zespół,,MJM” w składzie Monika Małaszczuk, Janusz Małaszczuk a III miejsce drużyna,Red Boule” reprezentowana przez Dariusza Kaczmarka i Janusza Sztylera. Bardzo dobrze spisały się drużyny z leszczyńskiego Klubu Petanque Leszczynko. Francuski duet,,Bretania” Jean Cloude Salou, Francis Inosan zajął IV miejsce a drużyna,,Szadoków” -Krystyna Żyska, Ryszard Żyski VI miejsce.
        Na zwycięzców czekały puchary oraz pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gostyniu.
        Na zakończenie turnieju, w wśród wszystkich uczestników zawodów, rozlosowano liczne nagrody rzeczowe ufundowane przez tegorocznych sponsorów imprezy.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców z Gostynia i już teraz zapowiedziano potrzebę kontynuacji zawodów w przeszłym roku. 
Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz Klub Petanque Leszczynko.
 
Lista startowa.             Wyniki.