Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

W poniedziałek 24.10.2011, w krytej hali przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Jedlinie-Zdrój odbyło się losowanie drużyn, które wezmą udział w I Zimowym Grand Prix (sezon 2011/2012).

Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn, 6 drużyn otrzymało „dzikie karty”, a pozostałe 10 drużyn zostało dolosowanych spośród zgłoszonych ekip. Wylosowano również dwie drużyny rezerwowe, które mają szansę gry w turnieju w przypadku jednej z drużyn.

W grupie „A” będzie międzynarodowo. W grupie „B” zapowiadają się ciekawe pojedynki derbowe Łodzi i Jedliny. Grupa „C” to „długodystansowcy” (będą musieli kawałek Polski przemierzyć żeby wziąć udział w turnieju), z kolei grupa „D” jest w całości Dolnośląska (poza malutkim wyjątkiem).

Rozstawienie grup:

GRUPA A

1. Tatuśko L. (DK)

2. Kastelik J.

3.  Hajkova I. (DK)

4.  Kałużny A.

GRUPA B

1. Zientarska B

2. Obuchowski T. (DK)

3. Serafin E. (DK)

4. Markiewicz Mat.

GRUPA C

1. Brzeźna J.

2. Pieprzyk Z.

3. Taufel R.

4. Jarmondowicz M. (DK)

GRUPA D

1. Orpel K. (DK)

2. Kowalski R.

3. Świetlik K.

4. Sosiński A.    

*(DK) – dzika karta

Wyniki losowania uczestników turnieju, rozstawienie grup, rozpiska rund, drabinka play-off oraz pełny skład drużyn znajdują się w załączniku.