Klub Petanque Leszczynko zaprasza do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Wielkopolski w petanque – triplety. Patronat honorowy nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Łukasz Borowiak.
MIEJSCE i DATA: Mistrzostwa odbędą się w dniu 15.09.2013r na bulodromie Linum znajdującym się przy ul. Holenderskiej w Lesznie.
UWAGA: Turniej open, dla wszystkich miłośników gry w petanque.
Boiska o wymiarach o wymiarach 3m x 15m zbudowane na ubitej mączce ceglano- żwirowej.
System rozgrywek:
Turniej tripletów. Gramy systemem szwajcarskim – 7 rund po 50 minut. W przypadku remisu dodatkowy rzutu „świnką”.
Nagrody:
Puchary i medale dla zawodników za zajęcie I, II i III miejsca w turnieju oraz dyplomy dla 6 najlepszych drużyn, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują pamiątkowe butony.
Opłaty:
Wpisowe do turnieju:
25 zł od zawodnika biorącego udział w zawodach, dla młodzieży do 18 roku życia opłata wynosi 20 złotych od zawodnika.
Konsumpcja – obiad, ciasto, ogórki, smalec, kawa i herbata bez ograniczeń. Na miejscu darmowy parking oraz WC.
Zapisy drogą e-mailową na adres: romuald.ratajczak@op.pl do dnia 13.09.2013 włącznie wraz z podaniem nazwy i składu drużyny. Zgłoszenie udziału można podać także na tel. 605140647.
Program Turnieju:
- godz. 9:00 – 9:45 – zapisy;
- godz. 9:50 – oficjalne otwarcie turnieju i losowanie I rundy eliminacji;
- godz. 10:00 – 15:00 – rozegranie 5 rund systemem szwajcarskim;
- godz. 15:00 – 15:30 – przerwa obiadowa;
- godz. 15.30 – 17:30 rozegranie dalszych II rund.
- Około godz. 17:30 uroczyste zakończenie turnieju.
Organizator: Klub Petanque Leszczynko.
Kierownik zawodów: Romuald Ratajczak.
Sędzia główny zawodów: Wiesław Tabaka
