Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

Klub Petanque Leszczynko zaprasza do wzięcia udziału w I Mistrzostwach Wielkopolski w petanque – triplety. Patronat honorowy nad imprezą objął Poseł na Sejm RP Łukasz Borowiak.

MIEJSCE i DATA: Mistrzostwa odbędą się w dniu 15.09.2013r  na bulodromie Linum znajdującym się przy ul. Holenderskiej w Lesznie.

UWAGA: Turniej open, dla wszystkich miłośników gry w petanque.
Boiska o wymiarach o wymiarach 3m x 15m zbudowane na ubitej mączce ceglano- żwirowej. 

 
System rozgrywek: 
Turniej tripletów. Gramy systemem szwajcarskim – 7 rund po 50 minut. W przypadku remisu dodatkowy rzutu „świnką”.

Nagrody:
Puchary i medale dla zawodników za zajęcie I, II i III miejsca w turnieju oraz dyplomy dla 6 najlepszych drużyn, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymują pamiątkowe butony.

Opłaty: 
Wpisowe do turnieju:
25 zł od zawodnika biorącego udział w zawodach, dla młodzieży do 18 roku życia opłata wynosi 20 złotych od zawodnika.
Konsumpcja – obiad, ciasto, ogórki, smalec, kawa i herbata bez ograniczeń. Na miejscu darmowy parking oraz WC.

 

Zapisy drogą e-mailową na adres: romuald.ratajczak@op.pl do dnia 13.09.2013 włącznie wraz z podaniem nazwy i składu drużyny. Zgłoszenie udziału można podać także na tel. 605140647.

Program Turnieju: 

  • godz. 9:00 – 9:45 – zapisy;
  • godz. 9:50 – oficjalne otwarcie turnieju i losowanie I rundy eliminacji;
  • godz. 10:00 – 15:00 – rozegranie 5 rund systemem szwajcarskim;
  • godz. 15:00 – 15:30 – przerwa obiadowa;
  • godz. 15.30 –  17:30 rozegranie dalszych II rund.
  • Około godz. 17:30 uroczyste zakończenie turnieju.

Organizator: Klub Petanque Leszczynko.

Kierownik zawodów: Romuald Ratajczak.

Sędzia główny zawodów: Wiesław Tabaka

 - 20130915_leszno_triplety_plakat.jpg