Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

W dniu 19.03.2016 r. w Ośrodku rekreacji konnej,,Kalumet ” w Boszkowie odbył się VI Halowy Turniej o puchar Polskiej Federacji Petanque.

Na starcie stanęły 32 triplety (drużyny 3 osobowe) reprezentujące kluby petanque z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Dzierżoniowa, Jedliny, Boguszów Gorce, Nysy, Gorzowa, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej. W imprezie wystąpiły także 4 drużyny z Klubu Petanque Leszczynko.

Po trwających ponad 8 godzinach zawodach, na trudnych technicznie torach, pierwsze miejsce zdobyła faworyzowana drużyna łódzko-leszczyńska w składzie: Marcin Rutkowski(UPKS Bula Łódź), Przemysław Rosiak(UPKS Bula Łódź) oraz Rafał Grzelczak(KP Leszczynko), która na dystansie siedmiu rund zwyciężyła bezapelacyjnie we wszystkich spotkaniach. Drugie miejsce zajęli: Władysław Niewola(Broen Karo Dzierżoniów), Grzegorz Ladaczek(Sokół Wrocław) i Andrzej Furgoł(niezrzeszony). Najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom z klubu Słowianka Gorzów Wlkp, w której grali Wojciech Hańczuk, Paweł Pieprzyk i Dawid Wojciechowski. 

Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni Polskiej Federacji Petanque oraz puchar dla najlepszej drużyny turnieju. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Prezes Klubu Petanque Leszczynko korzystając z okazji wręczył koszulki z,,orłem” nowo powołanym reprezentantom kraju w petanque – Kindze Cieślawskiej i Rafałowi Grzelczakowi.  Podczas zawodów wyróżniono także najmłodszego i najstarszego uczestnika turnieju. Najmłodszym zawodnikiem okazał się Maurycy Klimaszewski(Białostocki KP), a seniorem Witold Skórnicki(KP Leszczynko). Na zakończenie zawodów odbyło się losowania wielu cennych nagród wśród wszystkich uczestników mistrzostw.

Organizatorem turnieju był Klub Petaanque Leszczynko przy znacznym wsparciu właściciela ośrodka,,Kalumet” Pawła Johna. Mistrzostwa cieszyły się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Przebiegały w miłej, sportowej atmosferze, do której  głównie przyczynił się sędzia główny zawodów Maciej Kiepsch.

Pozdrawiam Romuald Ratajczak.