I LIGA
To był bardzo emocjonujący turniej. Już w pierwszej rundzie spotkały się niepokonane drużyny z Dzierżoniowa i Żywca. Rozstrzygają dublety, które w komplecie wygrywa Żywiec i wygrywa mecz 17-8. Na drugim biegunie tabeli po bardzo zaciętej walce Jedlina pokonuje Sokoła 13-12. Single 6-2 dla Jedliny w dubletach Sokół odrabia część strat i jest 9-8. Trójeczki na remis i Jedlina zdobywa pierwszy punkt.
W ostatnim meczu Radwanice dosyć pewnie pokonują Łódź 16-9. Warto jednak zaznaczyć, że poszczególne pojedynki były bardzo zacięte. Kolejna kolejka przyniosła już ostateczne rozstrzygnięcia.
Sokół mimo zaciętej walki przegrał z Bulą Łódź 11-14 i wiadomo już, że drużyna z Wrocławia spada do II ligi. Jedlina z kolei przegrała z gospodarzami 9-16 i także spada do niższej klasy rozgrywek.
Ostatni mecz pokazał, że sprawa tytułu nie jest jeszcze rozstrzygnięta ponieważ Radwanice pokonały niepokonany dotychczas klub z Żywca. Po remisowych tripletach dwa dublety wygrywa zespół dowodzony przez”Lipka”.
O wszystkim rozstrzygają jedynki. Arek Sosiński pokonuje Jędrka Śliża, przegrywają także Wiola Śliż i Marek Lach, a Radwanice zwyciężają 16-9.
Ostatnia kolejka w Jedlinie i jeszcze wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza że Łódź wprawdzie szansę na tytuł ma tylko iluzoryczne, ale o jeden z medali jeszcze może powalczyć.
Aktualna tabela rozgrywek I ligi
|
Miejsce |
Nazwa klubu |
Pkt meczowe |
Bilans |
|
1 |
ŻKB Żywiec |
3 |
64-36 |
|
2 |
Kolektyw Radwanice |
3 |
55-45 |
|
3 |
BROEN Dzierżoniów |
3 |
54-46 |
|
4 |
UPKS Bula Łódź |
2 |
49-51 |
|
5 |
KPS Jedlina Zdrój |
1 |
36-64 |
|
6 |
Sokół Wrocław |
0 |
42-58 |
II LIGA
Duże emocje także w drugiej lidze. Najbliżej awansu jest w tej chwili mój osobisty klub, czyli KSP Va Banque. Gorzowianie wygrali mecze nr 3 i 4 i bez straty punktu prowadzą w tabeli. Najpierw po zaciętym meczu 17-8 Gorzów opokonał Jelenia Górę. Po zwycięskich jedynkach Va Banque przegrał dwa dublety i było tylko 9-8. Triplety jednak dla Gorzowa – mimo wyniku 0-11 w pierwszym – i zwycięstwo w meczu.
Liskowiak także nie sprostał ekipie znad Warty. Po dwóch wygranych tripletach i dubletach, jedynki można było potraktować rekreacyjnie. Gorzów wygrał 18-7. Liskowiak z kolei w takim samym stosunku pokonał grającą tylko w piątkę Bulę II Łódź. Osłabiona Bula nie zagroziła także debiutantom ze Śremu przegrywając 5-20.
Takim samym wynikiem zakończył się także mecz Myślenice – Jelenia Góra.
Myślenice przegrały również z Petanką Wrocław 12-13. Ostatni turniej zapowiada sie bardzo ciekawie.
Szansę na awans wciąż mają cztery drużyny: Gorzów (jest bardzo blisko, ale w Jedlinie trzeba będzie jeszcze coś wygrać), Jelenia Góra, Lisków i Śrem. Zespoły te między sobą rozegrają aż cztery mecze więc jeszcze wszystko jest możliwe.
Aktualna tabela rozgrywek I ligi
|
Miejsce |
Nazwa klubu |
Pkt meczowe |
Bilans |
|
1 |
KSP Gorzów Wlkp. |
4 |
68-22 |
|
2 |
JKP Jelenia Góra |
3 |
56-34 |
|
3 |
Śremski Klub Petanque |
2 |
52-23 |
|
4 |
LKS Lisków |
2 |
42-33 |
|
5 |
Petanka Wrocław |
1 |
13-42 |
|
6 |
UPKS Bula II Łódź |
0 |
19-56 |
|
7 |
Myślenicki KP |
0 |
30-70 |