

W zawodach uczestniczyło 27 dwuosobowych ekip reprezentowanych przez zawodników z Francji, Warszawy, Wrocławia, Leszna, Śremu, Gostynia, Góry Śląskiej i Lubonia.
Po trwającym ponad siedem godzin turnieju wielki sukces osiągnęły ekipy gospodarzy – Klubu Petanque Leszczynko. Zwyciężyła drużyna”Bretania” reprezentowana przez Francuza Jeana Cloude Salou i Andrzeja Jankowskiego.
Drugie miejsce zdobyła drużyna Szadoków w składzie Krystyna Żyska, Ryszard Żyski, na III miejscu zawody ukończył zespół „Gepard” ze Śremu, w którym grali: Tadeusz Tomczak, Maciej Maćkowiak. Warto dodać, że dwa kolejne miejsca w turnieju zajęły także ekipy gospodarzy”Obojętni” (Wojciech Staniewski, Bartosz Giezek) oraz „Gromy” grające w składzie: Mariusz Musielak, Sławomir Skrzypczak.

Rozegrany turniej był okazją dla uczestniczących w nim zawodników do honorowego oddawania krwi. Blisko 25% zawodników oddało w sumie 4,95 litrów krwi na konto Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Lesznie.
Duże zainteresowanie turniejem, a przede wszystkim szczytnym jego celem powoduje, że impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza rozgrywek petanque w Lesznie.
Romuald Ratajczak