Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

W dniu 27.04. br. w Lesznie na bulodromie Linum przy ul. Holenderskiej rozegrano turniej dubletów w bule”Dar krwi – darem życia”. Organizatorami zawodów byli: Klub Petanque Leszczynko oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Lesznie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem leszczyńskich miłośników gry w bule. „Bulodrom Linum pękał w szwach”.
 
 

W zawodach uczestniczyło 27 dwuosobowych ekip reprezentowanych przez zawodników z Francji, Warszawy, Wrocławia, Leszna, Śremu, Gostynia, Góry Śląskiej i Lubonia.
Po trwającym ponad siedem godzin turnieju wielki sukces osiągnęły ekipy gospodarzy – Klubu Petanque Leszczynko. Zwyciężyła drużyna”Bretania” reprezentowana przez Francuza Jeana Cloude Salou i Andrzeja Jankowskiego.

Drugie miejsce zdobyła drużyna Szadoków w składzie Krystyna Żyska, Ryszard Żyski, na III miejscu zawody ukończył zespół „Gepard” ze Śremu, w którym grali: Tadeusz Tomczak, Maciej Maćkowiak. Warto dodać, że dwa kolejne miejsca w turnieju zajęły także ekipy gospodarzy”Obojętni” (Wojciech Staniewski, Bartosz Giezek) oraz „Gromy” grające w składzie: Mariusz Musielak, Sławomir Skrzypczak.

 

Rozegrany turniej był okazją dla uczestniczących w nim zawodników do honorowego oddawania krwi. Blisko 25% zawodników oddało w sumie 4,95 litrów krwi na konto Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Lesznie.
Duże zainteresowanie turniejem, a przede wszystkim szczytnym jego celem powoduje, że impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza rozgrywek petanque w Lesznie.

                                                                                                                                                     Romuald Ratajczak

– lista startowa

– wyniki