W sobotę w Plichtowie koło Łodzi odbył się Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiej Federacji Petanque, w którym uczestniczyło 70 delegatów z 26 klubów.
Na stanowisko prezesa kandydowali: Celina Lichnowska (Nyski Klub Petanque) oraz Tomasz Lipczyński (OKS Sokół Wrocław).
W wyniku głosowania nowym prezesem została Celina Lichnowska otrzymując 38 ważnych głosów. Na Tomasza Lipczyńskiego głosowało 31 osób. Jeden głos był nieważny.
Natomiast w skład nowego zarządu weszli według liczby głosów:
Mariusz Stawicki (Ciechan Ciechanów) 63 głosy
Mariusz Klimaszewski (Białostocki Klub Petanque) 59
Katarzyna Kajewska (Śremski Klub Petanque) 57
Tomasz Lipczyński (Sokół Wrocław ) 52
Michał Wolak (Białostocki Klub Petanque) 35
Jan Neugebauer (Petanque Kaliska) 29
Do zarządu kandydowali także
Grzegorz Kurowski (Myślenicki Klub Petanque), Marek Markiewicz (UPKS Bula Łódź). Obaj kandydaci otrzymali po 28 głosów oraz Jarosław Dersesiński (KP Grunwald) 23 głosy.
Ustępującemu zarządowi, którym kierował prezes Marek Munikowski dziękujemy za dwuletnią, wytężona pracę na rzecz naszej społeczności, a nowemu zarządowi życzymy samych sukcesów
Mariusz Klimaszewski