Zwycięstwem pomorskiego duetu Leszek Farjaszewski-Paweł Wilk zakończył się pierwszy w historii nocny turniej rankingowy w Polsce o Puchar Wójta Gminy Grunwald (14.08.2012r.). Drugie miejsce zajął myślenicko-łódzki mikst Alicja Święch – Marian Jarmondowicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęłi gracze ze Śremu Lidia i Włodzimierz Marcinkowscy. Impreza w Mielnie zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii Polski Północnej na zawodach petanque wystąpiło aż 55 par. Była też 23-sekundowa relacja z zawodów w Teleexpresie!
Do trzech razy sztuka! Takie motto przyświecało przed zawodami zawodnikom Ciechana Ciechanów, którzy w Mielnie wygrali dwa poprzednie turnieje. Tym razem nie było zwycięstwa (ba, nie było nawet miejsca na podium) ale 7 i 8. miejsce w doborowej stawce można uznać za sukces. Tym razem rządzili gracze z Pomorza, Śremu i duet z Dębicy. A zaczęło się od… „Bogurodzicy” i uroczystego przywitania uczestników przez króla Władysława Jagiełłę (w tę postać znakomicie wcielił się Leszek Złotowski!). Tym razem nie było dwóch nagich mieczów… ale dwie nagie kule! Potem głos zabrał wójt gminy Grunwald Henryk Kacprzak. No i rozpoczęły się zawody, trwające przez 7 godzin.
Od początku znakomicie sobie radzili sobie gracze Sfory (Farjaszewski-Wilk) którzy jako jedyni po 5. rundach mieli komplet zwycięstw. W kolejnej rundzie znaleźli pogromców w osobach Piotra i Mateusza Wojnów ze Śremu, przegrywając 8-9. Zwycięstwo w ostatniej rundzie z kolejnymi przedstawicielami Śremu Arletą Neumann i Zbigniewem Pieprzykiem 13-5 zapewniło im sukces w całym turnieju. Zdobywcy drugiego miejsca Synergy również przegrali tylko raz – w 4. kolejce ulegli Sforze 10-11.Rewelacją turnieju okazał się duet Marcinkowskich – tylko jedna porażka i trzecie miejsce. Najlepszym dubletem damskim okazały się Blondyny (Marta Wojtkowska-Bożena Zientarska) – 5 zwycięstw dało im 12. lokatę. Nieco o gospodarzach, których wystąpiła liczna grupa a wśród nich najlepiej wypadła ekipa Młodych Mielno (Adam Kierkowski – Patryk Pawlicki) – 26. miejsce. Trzy najlepsze ekipy mielnieńskie w nagrodę miały ufundowany wyjazd na turniej do Gdańska.
Wielkie brawa należą się organizatorom a w szczególności Jarkowi Deresińskiemu. To dzięki jego zapałowi i uporczywości udało się zorganizować tak wspaniałą imprezę. Wszystkim dopisywały humory, było ognisko, nawiązano wiele nowych znajomość. Do zobaczenia na następnych zawodach w gminie Grunwald!







