Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

11 października 2009 r./ niedziela/ zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce na sportowo zakończyli sezon rozgrywek Turniejem o puchar Prezesa klubu Kazimierza Świetlika.

Do klubowej rywalizacji przystąpiło 8 drużyn.

Nazwy i składy drużyn na Klubowe Mistrzostwa Gorc o Puchar Prezesa SKF „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce 10-10-2009 r

Lp.

Nazwa drużyny

Wylosowany nr drużyny

Nazwisko i imię zawodnika

 

1.

 

2 PLUS1

4

Brzeźna Janina

Wołoszczak Anna

Czubak Rajmund

 

2.

 

VICTORIA

5

Lisiewicz Alfred

Lenik Marcin

Lisiewicz Henryka

 

3.

 

PRZYPADEK

1

Woźniak Jolanta

Dybiec Anna

Wołoszczak Michał

 

4.

 

GORCE 7

8

Woźniak Daniel

Kolczak Wiesław

Dybiec Bogdan

 

5.

 

KONKRETNI

6

Linder Henryk

Dąbek Stanislaw

Kwiatkowski Jan

 

6.

 

KAM

3

Świetlik Kazimierz

Piżyński Adam

Świetlik Maria

 

7.

 

ARMADA

2

Kałużny Artur

Wiśniewski Mateusz

Matuszewski Dawid

 

8.

 

Fa w KULCE

7

Bartczak Bartłomiej

Bartczak Jacek

Kruszyński Dawid

 

 

 - 20091011_boguszow_0280.jpg
Zmagania tripletów

Pogoda nie dopisała, było zimno i padał deszcz, ale humory dopisywały a i atmosfera była gorąca gdyż każdy chciał mieć tak okazały puchar w swojej kolekcji.

Drużyny zbierały punkty za mecze tripletów, dubletów i singli.

 - 20091011_boguszow_0274.jpg
Victoria – Konkretni

Każda drużyna miała do rozegrania po 7 meczów. Baliśmy się, że zabraknie nam dnia – gdyż przez deszcz i pochmurną pogodę szybciej zapada zmrok. Podczas kolejnych rund dawało się zauważyć – że jednym czasu brakowało a inni jak to zawsze bywa mieli go za dużo.

Po zakończonych pojedynkach tripletów cztery drużyny / „2+1”, Victoria”, „Konkretni”, „Gorce 7”/,miały po 5 wygranych pojedynków, a dwie odnotowały tylko po 1 zwycięstwie. Na tym etapie naszych klubowych zmagań odczuwało się duże zacięcie sportowe pomiędzy 4 rywalizującymi ze sobą drużynami.

W dubletach trzy zespoły / „Victoria”, „Konkretni”, „Gorce 7”/,mieli po 5 zwycięstw. Zespół „2+1” zmienił taktykę gry, aby w singlach uzyskać maksymalną ilość punktów.

 

 - 20091011_boguszow_0280.jpg
Dublety – 2 + 1 i Konkretni

W meczach singlowych „czarnym koniem” okazała się drużyna „KAM”, która wygrała 6 z 7 pojedynków a to dzięki wspaniałej grze Adama Piżyńskiego. Po pięć zwycięstw mogli odnotować „2+1” oraz „Gorce 7”

Niedzielnym późnym popołudniem wiadomo już było, która drużyna zabierze puchar do domu.

 - 20091011_boguszow_0282.jpg
Puchar dla najlepszej drużyny

Ostateczne wyniki:

I miejsce – „Gorce 7
II miejsce – Konkretni”,
III miejsce – „2+1” i Victoria”,
IV miejsce – „KAM”
V miejsce – „ARMADA”
VI miejsce – „ Przypadek”
VII miejsce – „Fa w kulce”

Choć są młodymi stażem zawodnikami pokazali wysokie umiejętności podczas pojedynków z bardzo doświadczonymi w tej grze klubowymi kolegami.

 - 20091011_boguszow_0286.jpg
Zwycięscy I Klubowych Mistrzostw o Puchar Prezesa SKF

Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce trafił do zawodników drużyny „ Gorce 7” w składzie: Wiesław Kolczak, Daniel Woźniak, Bogdan Dybiec.

Okres jesienno – zimowy to treningi na hali oraz rozważania nad ulepszeniem naszego wewnętrznego systemu rozgrywek, a przede wszystkim zastanowienie się nad całościowym zagadnieniem jakim jest Gra w Boules- Petanque.