11 października 2009 r./ niedziela/ zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce na sportowo zakończyli sezon rozgrywek Turniejem o puchar Prezesa klubu Kazimierza Świetlika.
Do klubowej rywalizacji przystąpiło 8 drużyn.
Nazwy i składy drużyn na Klubowe Mistrzostwa Gorc o Puchar Prezesa SKF „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce 10-10-2009 r
|
Lp. |
Nazwa drużyny |
Wylosowany nr drużyny |
Nazwisko i imię zawodnika |
|
1. |
2 PLUS1 |
4 |
Brzeźna Janina |
|
Wołoszczak Anna |
|||
|
Czubak Rajmund |
|||
|
2. |
VICTORIA |
5 |
Lisiewicz Alfred |
|
Lenik Marcin |
|||
|
Lisiewicz Henryka |
|||
|
3. |
PRZYPADEK |
1 |
Woźniak Jolanta |
|
Dybiec Anna |
|||
|
Wołoszczak Michał |
|||
|
4. |
GORCE 7 |
8 |
Woźniak Daniel |
|
Kolczak Wiesław |
|||
|
Dybiec Bogdan |
|||
|
5. |
KONKRETNI |
6 |
Linder Henryk |
|
Dąbek Stanislaw |
|||
|
Kwiatkowski Jan |
|||
|
6. |
KAM |
3 |
Świetlik Kazimierz |
|
Piżyński Adam |
|||
|
Świetlik Maria |
|||
|
7. |
ARMADA |
2 |
Kałużny Artur |
|
Wiśniewski Mateusz |
|||
|
Matuszewski Dawid |
|||
|
8. |
Fa w KULCE |
7 |
Bartczak Bartłomiej |
|
Bartczak Jacek |
|||
|
Kruszyński Dawid |

Zmagania tripletów
Pogoda nie dopisała, było zimno i padał deszcz, ale humory dopisywały a i atmosfera była gorąca gdyż każdy chciał mieć tak okazały puchar w swojej kolekcji.
Drużyny zbierały punkty za mecze tripletów, dubletów i singli.

Victoria – Konkretni
Każda drużyna miała do rozegrania po 7 meczów. Baliśmy się, że zabraknie nam dnia – gdyż przez deszcz i pochmurną pogodę szybciej zapada zmrok. Podczas kolejnych rund dawało się zauważyć – że jednym czasu brakowało a inni jak to zawsze bywa mieli go za dużo.
Po zakończonych pojedynkach tripletów cztery drużyny / „2+1”, Victoria”, „Konkretni”, „Gorce 7”/,miały po 5 wygranych pojedynków, a dwie odnotowały tylko po 1 zwycięstwie. Na tym etapie naszych klubowych zmagań odczuwało się duże zacięcie sportowe pomiędzy 4 rywalizującymi ze sobą drużynami.
W dubletach trzy zespoły / „Victoria”, „Konkretni”, „Gorce 7”/,mieli po 5 zwycięstw. Zespół „2+1” zmienił taktykę gry, aby w singlach uzyskać maksymalną ilość punktów.
Dublety – 2 + 1 i Konkretni
W meczach singlowych „czarnym koniem” okazała się drużyna „KAM”, która wygrała 6 z 7 pojedynków a to dzięki wspaniałej grze Adama Piżyńskiego. Po pięć zwycięstw mogli odnotować „2+1” oraz „Gorce 7”
Niedzielnym późnym popołudniem wiadomo już było, która drużyna zabierze puchar do domu.

Puchar dla najlepszej drużyny
Ostateczne wyniki:
I miejsce – „Gorce 7
II miejsce – Konkretni”,
III miejsce – „2+1” i Victoria”,
IV miejsce – „KAM”
V miejsce – „ARMADA”
VI miejsce – „ Przypadek”
VII miejsce – „Fa w kulce”
Choć są młodymi stażem zawodnikami pokazali wysokie umiejętności podczas pojedynków z bardzo doświadczonymi w tej grze klubowymi kolegami.

Zwycięscy I Klubowych Mistrzostw o Puchar Prezesa SKF
Puchar Prezesa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sudety Petanque” Boguszów – Gorce trafił do zawodników drużyny „ Gorce 7” w składzie: Wiesław Kolczak, Daniel Woźniak, Bogdan Dybiec.
Okres jesienno – zimowy to treningi na hali oraz rozważania nad ulepszeniem naszego wewnętrznego systemu rozgrywek, a przede wszystkim zastanowienie się nad całościowym zagadnieniem jakim jest Gra w Boules- Petanque.