Polska Federacja Petanque – Polski Związek Sportowy
Odwiedź nas:

Polska Federacja Petanque

Odwiedź nas:

 

W dniu 27.09.2015r rozegrane zostały 7 Mistrzostwa Wałbrzycha, będące jednocześnie Memoriałem Ryszarda Fijołka. W turnieju wystąpiło 16 drużyn,które komputerowo zostały podzielone na 4 grupy. W rozgrywkach grupowych, doszło moim skromnym zdaniem do kilku niespodzianek: w grupie „A” – ekipa Brzeźna J., okazuje się lepsza od zespołów Świetlik M. oraz Libecki A. W gr.”B” drużyna Linder H. odstawia z kwitkiem zespół Gądek S. !!! W play- off „A” jako niespodzianki można zaliczyć gładkie porażki: Munikowski M. z Obuchowski T. 01:13 oraz Orpel K. z Krawczyk J. 03:13. W półfinale drużyna Obuchowski T. gładko ulega faworytom Pilarski D. 04:13, w drugim spotykają się dwie ekipy dzierżoniowskie,wygrywa Krawczyk J. 11:09, obserwujący ten pojedynek zobaczyli jak się rozgrywa końcówkę spotkania w stylu „ a La Gickel”. W finale główni faworyci nieznacznie pokonują zespół Krawczyk J. 10:09. W potyczce o brąz gospodarze Obuchowski T ustępują pola,w ramach znanej polskiej gościnności drużynie Cilindź Z. 07:13.
W play-off „B” do niespodzianek zaliczyć należy zwycięstwa Łoś E. Z Balcerek R 09:07, oraz Libecki A. z Gądek S. 13:07. W finale „B” najlepszą drużyną została Świetlik M. która w finale pokonała ekipę Kwiatkowski J. Z obu finałów najbardziej dramatycznym, najbardziej zaciętym okazał się pojedynek o 15 miejsce: Parchanowicz U. – Gajewski E., żona przeciwko mężowi, mąż przeciwko żonie, z tej walki zwycięsko wychodzą Panie !!! Gratulacje.
Dziękując wszystkim za udział, za miłą i sympatyczną atmosferę podczas turnieju, zapraszam na następny, za rok.
Osobne podziękowania należą się także:
Aqua-Zdrój – za dofinansowanie oraz nagrody
Aqua-Zdrój – za karnety do parku wodnego
Skibasport.pl – za obsługę prasowa oraz nagrody
Agencja Turystyczna- Al-tur – za nagrody
Zamek Książ – za umożliwienie zwiedzania komnat i podziemi