Wiadomości z Polski     |     Wiadomości ze Świata     |     Rozkład PKS     |     Rozkład PKP     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Pogoda     |

Aktualności

2016-11-09

KASIA NA MEDAL!

Ogromnym sukcesem zakończył się występ naszej reprezentacji w Mistrzostw Europy w Petanque w grze pojedynczej. W szwedzkim Halmstadt Katarzyna Błasiak z klubu Sokół Wrocław sięgnęła po brązowy medal. W drodze do finału wygrała 13:12 z Czeszką Hana Šrubařová i pokonała reprezentantkę Izraela Sivan Siri 13:4. W meczu półfinałowym przegrała z późniejszą mistrzynią Starego Kontynentu Hiszpanką Yolandą Mattarranz 6:13. Reprezentację Polski kobiet prowadzi Celina Lichnowska, która pełniła na Mistrzostwach funkcję kierownika ekipy. Natomiast w turnieju mężczyzn Kamil Ladaczek, także zawodnik wrocławskiego Sokoła, uplasował się na miejscach 13-16. Kamil w eliminacjach pokonał zdobywcę brązowego medalu Niemca Raphaela Gharany. Na drodze do fazy play off stanął drugi brązowy medalista, reprezentant gospodarzy Ricard Nilsson.
Całej ekipy składamy gorące gratulacje.

Marek Munikowski oraz Zarząd PFP.

Polska Federacja Petanque

Polska Federacja Petanque - Związek Sportowy, ul. Jasielska 6/a, 54-033 Wrocław, woj. dolnośląskie
NIP: 894-279-30-22, Regon: 932990892
Adres do korespondencji: Marek Munikowski, Wałbrzyska 33A/3. 52-314 Wrocław.
konto bankowe: BPH S.A O/ Śrem. 82 1060 0076 0000 3380 0009 7460