Jak wiadomo w zasadzie wszędzie można grać w petanque, wystarczy tylko w miarę wyrównany teren i ludzie, którzy mają ochotę rywalizować ze sobą.
Okazją do rywalizacji było I Turniej Super Boule w Puszczy Noteckiej rozgrywany w Starym Polichnie w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego.
Organizatorzy zadali sobie wiele trudu żeby przygotować bardzo selektywny plac do gry, na którym z powodzeniem można przygotować ponad 20 boisk. Andrzej Bochen, oraz Jacek Gos(MEXPOL) już na wstępie zaskoczyli wszystkich przybyłych na zawody profesjonalną organizacją bądź co bądź pierwszego turnieju na tym terenie.
Do udziału w zawodach zgłosiły się 22 dublety, które w fazie zasadniczej turnieju miały do rozegrania siedem rund Buholtza, a następnie faza play off do której kwalifikowało się osiem najlepszych zespołów.
Widok na bulodrom
Pojedynek Irma Team - L'EQUIPE-BYTOM ODRZAŃSKI
Trudno było wskazywać przed turniejem jednoznacznie faworytów. Jednego można było być pewnym – emocji jakie się szykowały w wydaniu zespołów z Gorzowa Wlkp., Skwierzyny, Śremu, Bytomia Odrzańskiego, Jeleniej Góry, Starogardu Gdańskiego oraz gości z Niemiec nie mogło zabraknąć.
Kilku godzinne eliminacje zapewniły prawo gry w play off aż pięciu zespołom ze Śremu, dwa ze Starogardu Gdańskiego oraz jeden z Gorzowa Wlkp.
Mimo że byli jedynakiem w tym towarzystwie rodzinny dublet Łukasz i Krzysztof Gawrych dotarli do finału pokonując Irma Team oraz w półfinale Farhen.
Pojedynek Bartkowiak Team - Następny Proszę
Drugim finalistą został zespół Milicki Team, w ćwierćfinale nie pozostawili złudzeń zespołowi o dźwięcznej nazwie Do Czech za Darmo. W walce o finał okazali się nieznacznie lepsi od drugiej pary wywodzącej się z rodu Milickich ze Śremu, która grała pod nazwą Proszę Bardzo.
Statuetki dla najlepszych
Milicki Team
Kiery
Finał był spotkaniem bardzo wyrównanym, tylko większe doświadczenie i ogranie meczowe pozwoliło rodzinnemu dubletowi Gawrychów z Gorzowa Wlkp. zwyciężyć w pierwszym turnieju w Puszczy Noteckiej.
Wyniki rundy zasadniczej:
1 | KIER(12) Łukasz i Krzysztof Gawrych - 6 (29) |
2 | PROSZĘ BARDZO(4)Piotr i Piotr jr. Milicki - 5 (31) |
3 | MILICKI TEAM(8) Maciej i Bartosz Milicki - 5 (28) |
4 | FARHEN(7) Łukasz Farjaszewski, Zbigniew Henning - 5 (27) |
5 | KLUB SŁOŃCA(14) Jan Neugebauer, Andrzej Włodarczyk - 5 (22) |
6 | DO CZECH ZA DARMO(18) Kasia i Grzegorz Pawlak - 4 (32) |
7 | BARTKOWIAK TEAM(1) Mateusz i Stefan Bartkowiak- 4 (29) |
8 | IRMA TEAM(3) Arleta Neumann, Zbigniew Pieprzyk- 4 (27) |
9 | BERMUDY(19) Andrzej Bochen, Stanisław Wujec- 4 (26) |
10 | ZAKAZ KULANIA(2) Paweł Pieprzyk, Dawid Wojciechowski - 4 (25) |
11 | „13” (13) Jakub Grewling, Daniec Cichocki - 4 (23) |
12 | MAZURKI(20) Anna i Janusz Mazurkiewicz - 4 (21) |
13 | MODLISZKI(9) Jolanta Milicka, Ilona Pawlak - 3 (27) |
14 | L'EQUIPE-BYTOM ODRZAŃSKI.(11) Hanna i Piotr Koland - 3 (26) |
15 | WIRUSY(21) Renata Andruszkiewicz, Zygmunt Kan - 3 (25) |
16 | ŻERAŃSKA TEAM(15) Mateusz Kondrat, Maciej Hańczuk - 3 (21) |
17 | DEFOR-MAŁE SZTUKI(10) Monika i Janusz Małaszczuk- 3 (19) |
18 | FLIP I FLAP(17) Bartosz Obrzut, Przemek Broniek - 3 (16) |
19 | NASTĘPNY PROSZĘ(6) Andrzej Sztyler, Szymon Kaczmarek - 2 (25) |
20 | MILIM(5) Magdalena i Paweł Milicki - 2 (22) |
21 | BESELIN(16) Armin Beselin, Gert Hildebrant - 1 (16) |
22 | MELCHIOR(22) Jadwiga i Jan Melchior- 0 (22) |
Wyniki fazy play off:
Ćwierćfinały
Kier – Irma Team 12:9
Klub Słońca – Farhen 4:13
Milicki Team – Do Czech za Darmo 13:4
Bartkowiak Team – Proszę Bardzo 9:13
Półfinały
Kier – Farhen 13:9
Milicki Team – Proszę Bardzo 13:11
Mecz o III miejsce
Farhen – Proszę Bardzo 13:6
Finał
Kier – Milicki Team 13:9
Foto:
Iwona Pawlak
Uwaga!
Obszerna fotorelacja z zawodów znajduje się w galerii Śremskiego Klubu Petanque - galeria